TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Bečváry

Zámek Bečváry, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Bečváry: Hlídač pokojů
Zámek Bečváry Mapa Mapa hotelů Zámek Bečváry

Zámek BečváryZámek Bečváry

Související témata

Zámek Bečváry: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Bečváry


Zobrazit všechny »


Zámek Bečváry: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Bečváry Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Bečváry a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 19:39:33, Nadmořská výška: 330m, Adresa: Bečváry 1, 281 43 Bečváry, Česká republika

Zámek Bečváry je vrcholně barokní zámek v Bečvárech ve středních Čechách v České republice , asi patnáct kilometrů od Kolína . Nádherný zámek pověstného generála Laudona vytváří dominantu při pohledu od nedalekých Zásmuk .

Historie

Čtyřkřídlá jednopatrová stavba kolem dvora je krytá výraznou mansardovou střechou, a byla postavena v letech 1745 – 1763. Záhy na to, v letech 1766 – 1764 ji podle návrhu Jana Josefa Wircha přestavoval Ignác Jan Nepomuk Palliardi, který vybudoval zahradní průčelí a kapli. Satvebníkem byl známý generál Gideon Laudon, kterému věnovala bečvářské panství císařovna Marie Terezie. Masívní stavba navazuje na starší, vrcholně barokní tradici jak v celkovém rozvržení hmoty, tak v zálibě pro výrazné architektonické části. Zahradní průčelí se středním převýšeným rizalitem (část architektury, vystupující po celé výšce z líce průčelí) a s dvouramenným schodištěm je přitom výtvarně velmi dobře rozvrženo. Patří k charakteristickým ukázkám pozdního baroku na českém venkově. Sousoší Chrona s dětmi a Venuše s Amorem a vázy pocházejí od sochaře Ignáce Františka Platzera z doby kolem roku 1770. Malířskou výzdobu hlavního sálu s námětem Dobytí Tróje a s obrazy Aeneidy vytvořili roku 1774 Josef Hager a Josef Joachim Redelmayer, který je také autorem obrazu Nejsvatější Trojice v zámecké kapli.

Generál Laudon jede skrz vesnici

„Generál Laudon jede skrz vesnici, generál Laudon jede skrz ves …“, zpívá se v jedné české sprostonárodní písni. Proč však rakouský vojevůdce zůstává v paměti českého národa? Genrál proslul především jako vyhlášený „turkobijec“, tedy v bojích proti expanzivní Osmanské říši. Narodil se v Tootzenu , v dnešním Lotyšsku , a kromě nadávky „himmellaudon!“ (tj. „Nebesa, Laudon!“) a námětu k několika lidovým písním, věnoval před svou smrtí v Novém Jičíně českému národu účinnou ochranu před Prusy a osmanskými Turky .

Doprava

Cesta do Bečvár Vám z 62, 6 kilometru vzdálené Prahy potrvá jen něco málo přes hodinu jízdy. Hned po výjezdu z Prahy pokračujte po E 50 a poté po E 65. Z kruhového objezdu v Modletice jeďte směrem na Říčany , a v nich odbočte na Kutnou Horu a Zásmuky . Nádherné Bečváry od nich leží jen několik kilometrů.


Informace a fakta

GPS: 49.9564, 15.0786
Nadmořská výška: 330 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:49:58

Zámek Bečváry: Recenze

Zámek Bečváry prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kouřim (9km)Kutná Hora (14km)Kolín (12km)Kostelec nad Černými lesy (16km)Sázava (16km)Rataje nad Sázavou (16km)Veletov (18km)Zvánovice (21km)Zbraslavice (18km)

Webmap: 1 2 3