TIXIK.cz » Hrady a zámky » Česká republika » Zlínský kraj » Kroměřížsko » Kroměříž » Zámek a zahrady Kroměříž

Zámek a zahrady Kroměříž - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek a zahrady Kroměříž: Hlídač pokojů
Zámek a zahrady Kroměříž Mapa Mapa hotelů Zámek a zahrady Kroměříž

Zámek a zahrady KroměřížZámek a zahrady Kroměříž

Související témata

Zámek a zahrady Kroměříž: Fotografie

Doporučené hotely Zámek a zahrady Kroměříž


Zobrazit všechny »


Zámek a zahrady Kroměříž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek a zahrady Kroměříž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek a zahrady Kroměříž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 19:30:55, Adresa: Sněmovní náměstí 1/2, 767 01 Kroměříž, Česká republika, Telefon: +420 573 502 011, WWW stránky:

Zámek a zahrady Kroměříž se nacházejí ve stejnojmenném městě Kroměříž . Arcibiskupský zámek a k němu přiléhající Podzámecká zahrada a Květná zahrada jsou jedny z nejvýznamnějších památek celé Moravy. Od roku 1995 jsou Zámek a zahrady Kroměříž zařazeny mezi národní kulturní památky a v roce 1998 byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Historie

Na místě dnešního zámku stával již před třiceti letou válkou goticko-renesanční palác. Ten byl zničen švédskými vojsky a olomoučtí biskupové si na jeho místě vybudovali letní sídlo v raně barokním stylu.

Zahrady

K zámku patří i podzámecká zahrada která byla po třicetileté válce přeměněna z původně ovocnářské a zelinářské zahrady na barokní zahradu. Později se vyvinula v krajinářský park o rozloze 64 ha s mnoha vzácnými stromy. Při jejím budování hrála velkou roli regulace řeky Moravy, díky níž zde vznikly četné rybníky a potůčky. Zahrada je také vybavena bohatou sochařskou výzdobou a různými stavbami. V Kroměříži byla v 17. století vybudována také Květná zahrada, neboli Libosad, která připomíná pozdně renesanční italské zahrady. V této zahradě je unikátní 244 m dlouhá Promenáda a obdivovat zde můžete bohatou sochařskou výzdobu a Rotundu, odpočinkový pavilon v centru zahrady.

Praktické informace

Zámek je otevřen v dubnu a říjnu o víkendech od 9 do 16 hodin. Od května do září denně od 9 do 17 či 18 hodin. Bližší informace o vstupném získáte z níže uvedených webových stránek. Do zámeckých zahrad není povolen vstup se psy.


Informace a fakta

GPS: 49.3003, 17.3932
Nadmořská výška: 206 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:09:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zamek-kromeriz.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance, baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: sklepení
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, pronájem prostor, noční prohlídka, výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Bezbariérový přístup: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek a zahrady Kroměříž: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 22010-09-25 10:06:27
Kroměřížské zahrady jsou nádherné. V podzámecké zahradě jsou zvířátka, louky, památky,rybníky a všechno je krásně upravené. Jde vidět, že se o to památkáři starají. Zámek je taky moc nádherný a hlavně je úžasný výhled ze zámecké věže, můžete si prohlédnout okolí.

Města a obce v okolí

Kroměříž (0.3km)Zlobice (6km)Kojetín (9km)Holešov (14km)Otrokovice (15km)Napajedla (17km)Rusava (22km)Zlín (22km)Přerov (18km)

Webmap: 1 2 3