TIXIK.cz » Hrady a zámky » Německo » Sasko » Geising » Zámek a hrad Lauenstein

Zámek a hrad Lauenstein - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek a hrad Lauenstein: Hlídač pokojů
Zámek a hrad Lauenstein Mapa Mapa hotelů Zámek a hrad Lauenstein

Související témata

Zámek a hrad Lauenstein: Fotografie

Doporučené hotely Zámek a hrad Lauenstein


Zobrazit všechny »Zámek a hrad Lauenstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek a hrad Lauenstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek a hrad Lauenstein a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 01:13:28, Nadmořská výška: 518m, Adresa: Markt 2, 01778 Geising, Německo, WWW stránky:

Zámek a hrad Lauenstein je jedna z perel saské renesanční architektury. Nachází se v Německu , v obci Lauenstein , na skalní ostrožně, nad údolím řeky Müglitz.

Historie

Zámek a hrad Lauenstein byl založen někdy okolo roku 1200 jako hraniční opevnění. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1289. V tomto roce ho měl markrabě Bedřich předat českému králi. V roce 1320 dostal hrad do zástavy Heřman z Míšně. V roce 1340 vznikla pod hradem osada, která byla základem dnešního městečka. Roku 1372 byl ve společné dohodě markraběte Heřmana a císaře Karla IV. prohlášen českým lénem. Do konce 15. století pak měnil hrad často majitele. V roce 1517 ho získali páni z Bünau. Ti ho vlastnili až do roku 1821. V roce 1600 nechali páni z Bünau vystavět u starého hradu nový reprezentační zámek a kostel. V roce 1716 pak Rudolf z Bünau nechal založit rozsáhlý zámecký park. Od roku 1821 vlastní Zámek a hrad Lauenstein rod z Hohenthalu. Poté připadlo panství rodu Hohenthal-Dölkau. Ti vlastnili zámek až do roku 1945. V letech 1852 až 1899 stihli ještě ale přebudovat východní křídlo pro potřeby královského obvodního soudu. Po roce 1945 připadá zámek státu. Ten zde nejdříve zřídil byty pro uprchlíky a vysídlence. V 50. letech 20. století zde bylo zřízeno vlastivědné muzeum. To bylo ale zanedlouho zavřeno, kvůli havarijnímu stavu zámku. O 20 let později se ale Zámek a hrad Lauenstein dočkal první rekonstrukce. V roce 1980 tu pak bylo muzeum znovu otevřeno. V 90. letech 20. století prošel celý komplex rozsáhlou rekonstrukcí. Díky tomu je dnes Zámek a hrad Lauenstein ve velmi dobrém stavu. Nyní je majetkem města Lauenstein. Shlédnout zde můžete expozici regionálního muzea Krušných hor a 750 let historie Saska. Mezi nejzajímavější části zámku patří Turecký (erbovní) sál, ptačí sál, zámecká kaple a bylinková zahrada.

Praktické informace

Zámek a hrad Lauenstein je otevřen po celý rok denně mimo pondělky. Otevřen je od úterý do neděle od 10 do 16:30 (poslední vstup v 16 hodin) . Jen od listopadu do března nejsou zřícenina hradu, bylinková zahrada a vězení přístupné. Vstupné stojí v létě 4 EURa pro dospělé a 3 EURa pro děti. Rodinné vstupné pak stojí 9 EUR. V zimě stojí vstupné 3 EURa pro dospělé, 2 EURa pro děti a rodinné vstupné stojí 7 EUR.


Informace a fakta

GPS: 50.7839, 13.8223
Nadmořská výška: 518 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:22:00

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.schloss-lauenstein.de

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, hradní zřícenina

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek a hrad Lauenstein: Recenze

Zámek a hrad Lauenstein prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lauenstein (0.2km)Geising (3.7km)Hermsdorf (14km)Holzhau (17km)Dippoldiswalde (17km)Frauenstein (20km)Kreischa (18km)Struppen (21km)Königstein (23km)

Webmap: 1 2 3