TIXIK.cz » Města » Záhřeb

Záhřeb - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Záhřeb: Hlídač pokojů
Záhřeb Mapa Mapa hotelů Záhřeb

ZáhřebZáhřeb

Související témata

Satelitní mapa Záhřebu, Tipy na výlety poblíž Záhřebu, Penziony v Záhřebu, Luxusní ubytování v Záhřebu, Apartmány v Záhřebu, Levné ubytování v Záhřebu, Autopůjčovny v Záhřebu, Záhřeb - počasí, Záhřeb: Fotografie

Doporučené hotely Záhřeb


Zobrazit všechny »


Záhřeb: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Záhřeb Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Záhřebu, Plánovač výletů, Záhřeb a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:02:26, Adresa: Kaptol ulica 31, Zagreb, Chorvatsko, Telefon: +385 1 4814 727, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobré pivo
jazz cluby
mírné klima
hory v okolí
živá a zábavná destinace
krásné pláže
rovinaté okolí
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
milí lidé

Proti

výskyt podvůdků na turisty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

aktivní dovolenou
business
dark tourism
festivaly
poznávání historie
noční život
plavby
shopping
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká
mezinárodní letiště
železniční

Business travel (průmysl)

bankovní
chemický
papírenský
potravinářský
textilní
těžební


Informace a fakta

GPS: 45.8149, 15.9783
Nadmořská výška: 133 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:26:53

Záhřeb: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:55
Záhřeb je hlavní město Chorvatska . Nachází se v západní části země, pod vrchem Medvednica. Bezmála milionová metropole Chorvatské republiky Záhřeb je prozatím turistickým ruchem takřka netknuta.

Historie

První písemné důkazy o městě Záhřeb pocházejí z roku 1094. V roce 1526 se dostalo pod vliv Habsburské říše, později pod vliv Uherska. V době 18. a 19. století se stalo město významným politickým a kulturním centrem. Při vzniku socialistické Jugoslávie se Záhřeb opět stal hlavním městem Chorvatska. Dnešní město vzniklo sjednocením města Záhřeb, Kaptol, Gradec a Donji Grad.

Historické památky

Část města Gornji Grad s bohatou historickou architekturou, paláci, kostely a starými uličkami je nejstarší čtvrtí města. V této části stojí jeden z nejznámějších chrámů, gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie na střeše. V mladší části města Donji Grad najdete množství muzeí a galerií, obchodů, pouličních kaváren a restaurací. Je důležitým kulturním a společenským centrem. Obě čtvrti spojuje Kamenná brána ze 13. století - Kamenita vrata.

Nové město

Celý Nový Záhřeb, s moderními budovami a sídlišti, působí díky svým obrovským zeleným plochám velmi příjemným dojmem. Centrem Záhřebu a nejrušnějším místem je náměstí Trg Bana Josip Jelačića. Záhřebské parky a zahrady nabízí příjemný odpočinek a relaxaci. Nejznámějším parkem je park Maksimir. Jedná se o první veřejný park v Evropě, původně založený ve francouzském stylu. Dokončen byl ovšem jako anglický park s loukami, vodními nádržemi a malou zoologickou zahradou.

Muzea

K nejzajímavějším zdejším muzeím patří Umělecké muzeum, Uměleckoprůmyslové muzeum a Mimara muzeum. Velmi navštěvovaná je také Strossmayerova galerie. Najdete zde díla od významných umělců jako jsou Rafael, Rubens, Renoir, Manet nebo Degas.

Doprava

Veřejnou dopravu zajišťuje rozsáhlá tramvajová a autobusová síť. Záhřeb je důležitým dopravním uzlem mezi Jaderským mořem a střední Evropou. Kolem města Záhřeb vede obchvat a dálnice na Rijeku , Lublaň , Maribor , Varaždin a Bělehrad

Města a obce v okolí

ZáhřebZaprešić (14km)Samobor (21km)Donja Stubica (18km)Oroslavje (21km)Marija Bistrica (24km)Zabok (24km)Pišece (33km)Krapina (39km)

Webmap: 1 2 3