TIXIK.cz » Irsko » Wicklow » Zahrady Powerscourt

Zahrady Powerscourt - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zahrady Powerscourt: Hlídač pokojů
Zahrady Powerscourt Mapa Mapa hotelů Zahrady Powerscourt

Související témata

Zahrady Powerscourt: Fotografie

Doporučené hotely Zahrady Powerscourt


Zobrazit všechny »Zahrady Powerscourt: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zahrady Powerscourt Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zahrady Powerscourt a doprava
Hrad Rathfarnham14km
Temple Bar19km
Spire Dublin19km
O´Connel Street19km
Newgrange60km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zahrady, Aktuální čas: 13:35:43, Adresa: Enniskerry, Ireland, Telefon: +353 1 204 6033, WWW stránky:

Zahrady Powerscourt jsou nádherné viktoriánské zahrady v Irsku . Nacházejí se v hrabství Wicklow, nedaleko obce Enniskerry, na úpatí hory Great Sugar Loaf.

Historie

Zahrady Powerscourt patří k nejkrásnějším zahradám v celém Irsku a obklopují nádherné sídlo, které navrhl německý architekt Richard Cassels (zvaný Castle) na místě bývalého normanského hradu ze 13. století. Okolní terasy se stupňovitými zahradami vedoucí dolů k jezeru byly založeny ve 40. letech 18. století. Jejich současnou podobu má na svědomí zahradní architekt Daniel Robinson, který spojil původní zahrady s terasami a doplnil sochami, okrasnými jezírky a oblázkovými mozaikami.

Současnost

Zahrady Powerscourt dnes zaujímají rozlohu 19 hektarů. Celkové pojetí zahrad je geometricky velmi přesné a s výrazným vlivem starších evropských klasicistních parků. Zajímavostí je, že část zahrad je vyčleněna jako hřbitov domácích zvířat. Ve spodní části parku je pak část plochy věnována japonské flóře. Součástí areálu je i nádherné golfové hřiště, restaurace Avoca Handweavers a hotel Ritz-Carlton. Zahrady Powerscourt a zmíněný objekt nyní vlastní rodina Slazenger. Ta nechala i celý objekt v roce 1996 zrekonstruovat, jelikož ho v roce 1974 zasáhl požár. Několik kilometrů od areálu Zahrady Powerscourt se rozkládá nádherný, 121 m vysoký vodopád . Jedná se tak údajně o nejvyšší vodopád ve Velké Británii a i v Irsku. Naučná stezka v okolí vodopádu vás provede parkem se vzrostlými sekvoji, buky a duby.


Informace a fakta

GPS: 53.1847, -6.1869
Nadmořská výška: 139 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:56:22

Zahrady Powerscourt: Recenze

Zahrady Powerscourt prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sandyford (10km)Dalkey (12km)Dublin (19km)Blessington (23km)Laragh (21km)Rathnew (23km)Castleknock (24km)Lucan (26km)Wicklow (25km)

Webmap: 1 2 3