TIXIK.cz » Finsko » Zábavní park Santa Park

Zábavní park Santa Park - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zábavní park Santa Park: Hlídač pokojů
Zábavní park Santa Park Mapa Mapa hotelů Zábavní park Santa Park

Související témata

Zábavní park Santa Park: Fotografie

Doporučené hotely Zábavní park Santa Park


Zobrazit všechny »Zábavní park Santa Park: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zábavní park Santa Park Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zábavní park Santa Park a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Napapiiri2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 10:05:39, Adresa: Tarvantie, 96910 Rovaniemi, Finsko, Telefon: 0600 301 203, WWW stránky:

Zábavní park Santa Park je vánoční tématický park ve Finsku . Nachází se v severní části země, v Laponsku, u města Rovaniemi , na severním polárním kruhu, u Santa Claus Village .

Jedna z nejoblíbenějších dobrodružných turistických atrakcí ve Finsku

Zábavní park Santa Park je ojedinělý zábavní park, který je umístěn hluboko v podzemí, v nitru hory Syvasenvaara. Do parku se tak dostanete vchodem ve skalní stěně a cca 100 m dlouhým tunelem, na jehož konci se nachází šatna, kde si můžete odložit. K vlastnímu Zábavní park Santa Parku se dostanete po dalších 100 m. Uvnitř se nachází např. Santův workshop, Perníková kuchyně, Elfská škola, Poštovní úřad a Sleigh Ride, což je jízda na saních, během které projedete jakoby celým Laponskem a čtyřmi ročními obdobími. Oblíbený je také vánoční kolotoč, speciální "helikoptéra", z které si prohlédnete celou Santovu halu z výšky, sobí tobogán, loutkové divadlo či multimediální projekce, která využívá pohyblivých figur, diapozitivů, videa a zvukových efektů k prezentaci pohádky „Dvanáct dárků pro Santa Clause“. Autorem pohádky je současný finský autor Mauri Kunnas. Zábavní park Santa Park disponuje i obchody se suvenýry a kavárnou.

Praktické informace

Zábavní park Santa Park navštíví každý rok statisíce lidí. V roce 2007 šlo o druhou nejlepší dobrodružnou atrakci ve Finsku. Nyní se stále drží v TOP 10. Z města Rovaniemi sem jezdí autobusová linka č. 8 známá jako Santa's Express. Vesnička je otevřena po celý rok. Otevírací hodiny se však často mění, proto je vhodné se podívat na oficiální stránky vesničky. 2 km od Zábavní park Santa Parku se pak nachází stejně oblíbená Santa Claus Village . Park je jinak otevřen v hlavní zimní sezóně, která probíhá od konce listopadu do začátku ledna, denně od 10 do 18 hodin. Tou dobou dáte za vstupné 23 EUR za dítě a 28 EUR za dospělého. V letní sezóně, tedy od konce června do poloviny srpna, je Zábavní park Santa Park otevřen od úterý do soboty od 10 do 18 hodin. Vstupné tou dobou stojí 12,50 EUR pro děti a 15 EUR pro dospělé. Rodinné vstupné pak stojí 50 EUR.

Typ zábavního parku

tématický zábavní park

Charakter zábavního parku

krytý

Atrakce

houpačky
kolotoč
prolézačky


Informace a fakta

GPS: 66.5391, 25.8007
Je parkování bezplatné?: Ano
Celoroční provoz?: Ano
Čas potřebný na návštěvu (minuty): 180
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:24:48

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.santapark.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti stravování: kavárna, restaurace

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zábavní park Santa Park: Recenze

Zábavní park Santa Park prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rovaniemi (6km)