TIXIK.cz » Národní parky » USA » Wyoming » Teton » Yellowstonský Národní Park

Yellowstonský Národní Park - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Yellowstonský Národní Park: Hlídač pokojů
Yellowstonský Národní Park Mapa Mapa hotelů Yellowstonský Národní Park

Související témata

Yellowstonský Národní Park: Fotografie

Doporučené hotely Yellowstonský Národní Park


Zobrazit všechny »Yellowstonský Národní Park: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Yellowstonský Národní Park Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Yellowstonský Národní Park a doprava
Grand Canyon of the YellowstoneNárodní parky29km
Vyhlídková cesta Johna D. Rockefellera JrNárodní parky46km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 18:26:20, Nadmořská výška: 2466m, WWW stránky:

Yellowstonský Národní Park, založený roku 1872, je nejstarší národní park nejen v USA , ale i na světě. Nachází se převážně na území státu Wyoming. Miliony turistů přijíždí každoročně obdivovat světově proslulé gejzíry a divokou přírodu, která nabízí útočiště, mimo jiné, medvědům grizzly, vlkům či stádům bizonů. Od roku 1978 je Yellowstonský Národní Park zařazen na seznam přírodních památek UNESCO.

Základní fakta

Yellowstonský Národní Park byl založen kvůli ochraně zeměpisných a přírodních rarit, které nenajdete nikde jinde na světě tak blízko u sebe. V parku můžete obdivovat rozsáhlý zkamenělý prales, který patří mezi největší na světě. Tento prales je tvořen stromy, které byly v dávné minulosti pohřbeny pod vrstvou sopečného prachu a půdy, a tak došlo k jejich petrifikaci. Yellowstonský Národní Park vyhledávají turisté hlavně kvůli geotermálním jevům: gejzíry, bahenní sopky a horké prameny připomínají i dnes, že se tento nejpopulárnější americký park nachází na obrovské kaldeře stále aktivního supervulkánu. Další přírodní raritou je skoro 300 metrů hluboký kaňon (Grand Canyon Yellowstone) a největší jezero, z mnoha yelowstonských, nazvané Yellowstone Lake.

Gejzír Old Faithful

Gejzír Old Faithful je nejznámější turistickou atrakcí parku. Nachází se v oblasti Upper Geysers Basin, kde jsou i další známé gejzíry, bahenní sopky či fumaroly (vývěry horkých plynů) . Gejzír Old Faithful tryská už přes 120 let v průměru každých 65 minut. Dosahuje přitom výšky 32 až 56 metrů. V oblasti Yellowstonského národníhu parku je více než 300 gejzírů, což jsou celé 2/3 z jejich celkového počtu na světě. Mezi další známé gejzíry patří např. Castle, jehož kužel připomíná hrad, a také Riverside a Grand. Old Faithful nesmíte při návštěvě vynechat, protože tryská předvídatelně, a na přibližnou dobu této úchvatné podívané vás rádi upozorní v turistickém informačním centru, které je od něj vzdáleno méně než 200 metrů. Na stejném místě vám rádi poradí, na kterou z mnoha cest po parku se vydat, pokud si chcete objevit svůj vlastní gejzír, nebo si naplno užít téměř nedotčené přírody.

Užitečné tipy

Yellowstonský Národní Park je možné prozkoumat pěšky po značených cestách, lodí, a v zimě za doprovodu průvodců na motorových sněžných saních. Jednou z možností, jak si prohlédnout Yellowstonský národní park, je využít okružní silnici (Grand Loop Road) 230 km (142 mil) dlouhou. Dovede vás k břehům Yellowstonského jezera a k nejzajímavějším geotermálním jevům. Cestou si užijete nádherné výhledy na okolní krajinu. Z pohodlí vlastního vozu je tak možné obdivovat nejenom vodopády, kterých je v celém parku na 300, ale i divokou zvěř, která se zde volně pohybuje. Při průjezdu parkem se vyplatí zastavovat na místech, kde před vámi zastavila jiná auta, protože zcela jistě pozorují stáda jelenů, bizonů, ale třeba i pár roztomilých medvíďat. Medvědi z Yellowstonský Národní Park se stali předlohou pro slavné komiksové postavy: Méďu Béďu a jeho kamaráda Bubu (kteří žijí ve fiktivním Želéstonském parku) . Na značené cestě mezi neuvěřitelně barevnými, a poměrně nevábně vonícími horkými prameny a bahenními sopkami, narazíte třebas i na ležícího bizona. Pokud upozorníte strážce parku, rychle problém vyřeší: cestu uzavře, abyste toto majestátní zvíře nerušili. Na návštěvu Yellowstonský Národní Park je jeden den málo – např. National Geographic doporučil na návštěvu parku pět a půl dne. Chcete-li se vyhnout davům, je vhodné přijet mimo hlavní sezónu a chodit pěšky. Park je přístupný pěti vstupy, z nichž severní (North Entrance) je otevřený celý rok, ostatní jsou otevřené od května do konce října. Vstupné do parku je 25 dolarů za vozidlo, 12 dolarů za cyklistu, nebo pěšího, a platí sedm dní.

Ubytování

Ubytování je možné ve vyhrazených kempech (ve stanu nebo v chatkách) nebo v hotelech, např. Lake Yellowstone Hotel. Spaní mimo vyznačené kempy je možné, ale je nutné si předem vyřídit povolení.

Doprava

Do Yellowstonského národního parku lze sjet z dálnice č. 15 nebo dálnice č. 90. Nejbližší letiště je ve městech Cody a Jackson . Někdy bývá výhodné letět do Salt Lake City (stát Utah) , nebo do města Denver (stát Colorado) a půjčit si tam auto.


Informace a fakta

GPS: 44.5024, -110.7065
Nadmořská výška: 2466 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 4:26:07

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.nps.gov/yell/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: turistika, horolezectví, rybaření, cyklistika, pořádání pikniků
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Charakter parku: horský, jezerní, ostrovní
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Chráněné druhy zvěře: jelen, bílý tygr, medvěd, lev, vlk, tygr, orel, labuť, los, bobr, sova
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Domácí zvířata jsou povolena?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prohlídky: samostatně
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: občerstvení, kemp, kotvení lodí, restaurace, pláž, toalety, sprchy, návštěvnické centrum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 5.7813221112923
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: ojedinělá fauna, útesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Yellowstonský Národní Park: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 12425.4.2011 19:27:31
Zkamenělé stromy, kaňon navečer v neuvěřitelně zlatých barvách, bizoni sedící na cestě, gejzír, co tryská jako podle harmonogramu, medvědi přelézající kmeny v protější stráni a roztomilá medvíďata v příkopu. Jé, ty jsou krásní. Pak dorazili dva vyděšení kluci na motorce, že hned tam kousek vedle je medvědice a hledá je.

Města a obce v okolí

West Yellowstone (36km)

Webmap: 1 2 3