TIXIK.cz » Města » Malta » Xlendi

Xlendi - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Xlendi: Hlídač pokojů
Xlendi Mapa Mapa hotelů Xlendi

Související témata

Největší města na Maltě, Satelitní mapa Malty, Luxusní ubytování v Xlendi, Penziony v Xlendi, Xlendi: Fotografie

Doporučené hotely Xlendi


Zobrazit všechny »Xlendi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Xlendi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Xlendi a doprava, Parkování
Sannat GroundStadiony2km
Bank of ValettaBanky2km
Librerija PubblikaKnihovny2km
Skola Primarja Sir Arturo MerciecaŠkoly2km
Gozo General HospitalNemocnice3km
Gozo Lending LibraryKnihovny2km
Citadel TheatreDivadla3km
Teatru AstraDivadla3km
Lombard BankBanky3km
Museum of ArchaeologyMuzea3km
The Old PrisonVěznice3km
The Folklore Museum of MaltaMuzea3km
Mużew Tax-Xjenza NaturaliMuzea3km
Ninu Cremona Lyceum Complex VictoriaŠkoly3km
Cathedral MuseumMuzea3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:07:29

Xlendi je turisticky rušné přímořské letovisko na maltském ostrově Gozo. Nachází se na jihu ostrova přibližně 3 kilometry od hlavního města ostrova Victoria.

Doprava Xlendi

Do města Xlendi se dá dostat dvojím způsobem. Za prvé s využitím letecké dopravy, nejbližší letiště je od Xlendi vzdálené pouze necelé dva kilometry. Za druhé s využitím lodní dopravy do přístavu Mgarr , vzdáleného necelých 8 kilometrů, kam jezdí pravidelné trajektové linky z ostrova Malta. Ve městě Xlendi je k dispozici půjčovna aut a skútrů a také autobusová doprava, jejíž linky vedou téměř po celém ostrově. (Pozor, na Maltě se jezdí vlevo a automobily mají pravé řízení.) Další možností je zapůjčit si loďku nebo se nechat svést na některé z okružních plaveb.

Pláže Xlendi

V Xlendi se nachází jedna z mála písečných pláží na ostrově Malta obklopená překrásnými útesy s nádherně čistou tyrkysovou vodou. Díky svému pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi nebo starší jedince. Milovníci dobrodružství si zde také přijdou na své, při koupání z některých okolních útesů, na které se dostanou pomocí stezek nebo žebříků. Okolí Xlendi je také vhodné pro začátečníky potápěče nebo milovníky šnorchlování. Nachází se zde potápěčské školy, které na ostrově Gozo, společně s dalšími, využívají jedněch z nejlepších podmínek pro potápění s viditelností téměř až 40 metrů. Velikým lákadlem se zde staly mořské jeskyně, z nichž nejzajímavější jsou asi jeskyně Caroline.

Historie Xlendi

Z historických památek Xlendi můžeme jmenovat například strážní věž Xlendi ze 17. století, která poskytuje nádherný výhled do okolní krajiny. Z dalších historických zajímavostí je to například kaple v Xlendi, která byla věnována Panně Marii z Karmelu z konce 19. století nebo třípatrový mlýn nacházející se nedaleko kaple.

Turistické informace Xlendi

Jak už bylo řečeno, Xlendi je turisticky rušným a atraktivním střediskem. V destinaci se nachází množství ubytovacích zařízení (s bazény i bez bazénů) , restaurací a barů s bohatým nočním životem. Avšak největším lákadlem je překrásná okolní příroda, která vám připraví nezapomenutelné zážitky.

Plusy

blízko letiště
nedaleko hlavního města
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 36.0304, 14.2175
Nadmořská výška: 6 m
Vzdálenost do hlavního města: Valletta, 30 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:44:24

Xlendi: Recenze

Xlendi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

XlendiVictoria (2.6km)San Lawrenz (3.1km)Għajnsielem (6km)Marsalforn (6km)St. Paul's Bay (19km)Buġibba (20km)Pembroke (26km)Rabat (23km)