TIXIK.cz » Mexiko » Quintana Roo » Cozumel » Xel-Ha

Xel-Ha - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Xel-Ha: Hlídač pokojů
Xel-Ha Mapa Mapa hotelů Xel-Ha

Související témata

Xel-Ha: Fotografie

Doporučené hotely Xel-Ha


Zobrazit všechny »Xel-Ha: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Xel-Ha Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Xel-Ha a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 00:06:44, Adresa: Quintana Roo, Mexiko, Telefon: +52 998 884 7165, WWW stránky:

Xel-Ha je archeologické naleziště máyské kultury nacházející se v Mexiku . Leží na východním pobřeží polostrova Yukatán, ve státe Quintana Roo, na Mayské riviéře , jižně od města Playa del Carmen . Název Xel-Ha pochází z mayského jazyka a znamená jarní voda. Datum vzniku toho Mayského místa není zcela znám, ale pravděpodobně sahá do roku 100 před naším letopočtem. Xel-Ha byl významným přístavem v době mezi 7. - 12. stoletím. Do dnešní doby se zachovaly tři skupiny budov. Skupina Lothrop, Pajaros a Jaguar. Skupina Lothrop pochází z let 1200 - 1500 našeho letopočtu. Jsou zde kamenné základy a schodiště. Ve skupině Pajaros je největší budova tohoto naleziště. Budova je rozdělena na čtyri části a datuje se do období mezi lety 300 - 600 našeho letopočtu. Uvnitř jsou na stěnách krásné malby. V poslední skupině Jaguar je 5 struktur. Hlavní budova se nazývá Casa del Jaguar. Tady jsou na stěnách také malby znázorňující postavy. Vědci se domnívají, že tato budova sloužila jako svatyně. Kousek od skupiny Jaguar je cenot, kde údajně pohřbívali oběti. Vstup do jeskyně je ale nebezpečný a nedoporučuje se. Xel-Ha je otevřena každý den od 8 do 17 hodin. Vstup stojí 28 pesos nebo 3 $. Je nutné si sem vzít vlastní nápoje a občerstvení, protože v areálu nejsou žádná prodejní místa.

Informace a fakta

GPS: 20.317, -87.3577
Nadmořská výška: 3 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:23

Xel-Ha: Recenze

Xel-Ha prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Akumal (10km)Tulum (13km)Puerto Aventuras (25km)Cobá (44km)Playa del Carmen (46km)

Webmap: 1 2 3