TIXIK.cz » Města » Wroclaw

Ubytování Wroclaw, hotely Wroclaw

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wroclaw: Hlídač pokojů
Wroclaw Mapa Mapa hotelů Wroclaw

Související témata

Satelitní mapa Wroclawi, Tipy na výlety poblíž Wroclawi, Luxusní ubytování ve Wroclavi, Apartmány ve Wroclavi, Levné ubytování ve Wroclavi, Autopůjčovny ve Wroclavi, Wroclaw - počasí, Wroclaw: Fotografie

Doporučené hotely Wroclaw


Zobrazit všechny »Wroclaw: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wroclaw Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Wroclavi, Plánovač výletů, Wrocław a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:25:42, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
jazz cluby
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
zábavný noční život
koncerty
dobré pivo
UNESCO
rovinaté okolí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
chemický
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 51.1081, 17.0374
Nadmořská výška: 119 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 16:22:22

Wroclaw: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:00:44
Wrocław (Vratislav) je čtvrté největší město Polska . Nachází se v jihozápadní části země, na soutoku řek Odra a Olawa. V současné době má 630 000 obyvatel.

O městě - Vratislav

Wrocław je jedno z nejstarších polských měst. Zároveň je hlavním městem Dolnoslezského vojvodství. Wrocław je město významných historických památek, sportu a vzdělávání. Na zdejších školách studuje více než 135 000 studentů.

Turistické zajímavosti

K nejvýznamnějším památkám města Wrocław patří katedrála Wrocław , která se nachází na bývalém ostrově zvaném Ostrów Tumski v nejstarší části města. Dále je to tržní náměstí ze 14.století, zvané Rynek, víceúčelová rekreační budova Hala Stulecia, která je od roku 2006 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO , náměstí Plac Grunwaldzki, kostel svaté Alžběty, palác Wrocław Palace, a také krásné panoramatické malby Racławice Panorama. Velmi fotogenický je i Grunwaldzki most. Navštívit můžete také aquapark Wroclaw , zdejší zoologickou zahradu a botanickou zahradu .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Wrocław byla osídlena už od pradávných dob. V těchto místech bývala důležitá křižovatka obchodních cest. První písemné zmínky o městě Wrocław pocházejí z roku 1000, kdy v této lokalitě bylo v rámci zřízení církevní provincie založeno biskupství. V roce 1138 se město Wrocław stalo hlavním městem celého Slezska. Městská práva získala Wrocław ve 13. století. Ve 14. století bylo město členem hanzovního spolku. Po jistou dobu patřilo Koruně české. Během druhé světové války bylo město Wrocław silně poničeno. V 80. letech 20. století byla Wrocław významným centrem polského protikomunistického odporu.

Turistické služby

Wrocław nabízí dostatek možností k ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Le-Bistrot-Parisien, v restauraci Abrams Tower, kde nabízejí mexickou a mezinárodní kuchyni, v restauraci La Scala nebo v restauraci Bernard Piwiarnia Restauracja, kde můžete ochutnat východoevropskou kuchyni. Ti, kdo rádi nakupují a vyhledávají zábavu, by neměli vynechat návštěvu zábavně-obchodního komplexu Arkady. V této postmodernistické budově jsou obchody, kanceláře, byty, kino i akvárium se žraloky.

Doprava

Wrocław je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Letiště se nachází na západním okraji města. Vlakem se do Wroclawi dostanete ze všech velkých polských měst. Wrocław je totiž důležitým železničním uzlem. Hlavní autobusové i vlakové nádraží je hned vedle sebe. Autem se do Wroclavi dostanete nejlépe po dálnici A4 (E40) . Po městě Wrocław se dá nejlépe pohybovat autobusem nebo tramvají. Jedna z 20 místních tramvajových linek spojuje město, letiště Wroclaw Airport a fotbalový stadion. Tato linka vznikla díky tomu, že se tu v roce 2012 bude v rámci Mistrovství Evropy ve fotbale hrát několik zápasů. Z letiště se dá také do centra dostat autobusovou linkou 406 nebo noční autobusovou linkou 249.

Města a obce v okolí

WroclawRadwanice (7km)Bielany Wrocławskie (9km)Psary (9km)Długołęka (13km)Samotwór (14km)Domasław (12km)Brzezina (18km)Borowa (19km)

Webmap: 1 2 3