TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Wrocławski Teatr Współczesny

Wrocławski Teatr Współczesny - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wrocławski Teatr Współczesny: Hlídač pokojů
Wrocławski Teatr Współczesny Mapa Mapa hotelů Wrocławski Teatr Współczesny

Wrocławski Teatr WspółczesnyWrocławski Teatr Współczesny

Související témata

Wrocławski Teatr Współczesny: Fotografie

Doporučené hotely Wrocławski Teatr Współczesny


Zobrazit všechny »


Wrocławski Teatr Współczesny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wrocławski Teatr Współczesny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wrocławski Teatr Współczesny a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Dębowa29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 12:27:37, Adresa: Rzeźnicza 12, Wrocław, Polsko, Wrocław, 50-132, Telefon: +48 71 358 89 10, WWW stránky: ,

Wrocławski Teatr Współczesny byl založen v roce 1948 pod názvem Divadlo mladých diváků (Teatr Mlodego Wizda) . Je to vynikající činoherní scéna v centru polské Wrocławi . Pod záštitou tohoto divadla probíhá každý rok významný divadelní festival. Připomeňme, že polské divadlo patří přinejmenším od 20. století ke špičce světové divadelní produkce, především díky osobnostem Řešovského rodáka Jerzy Grotowskeho či Mariana Lupy.

Historie

První pokusy o založení divadla sahají k přelomu let 1947/48, tedy do období, kdy také v tehdejším sousedním Československu vzniklo mnoho nových divadelních scén. Nové divadlo tehdy neslo název Současné divadlo, ale vystupovalo také pod názvy Divadlo mladého diváka (1950) a Divadlo rozmanitosti (1957, Teatr Rozmaitosci) . Na počátku 70.let zvolilo divadlo Edmunda Wiercinského jako svého patrona. Nadále pak soubory vystupovaly pod jeho jménem. Někdejší ředitel divadla Andrzej Witkovski pozdvihl úroveň divadla. Přes různé neshody, k nimž v 80. letech došlo mezi vedením a strukturou souborů, se divadlo přesunulo do 90. let, ve kterých se přejmenovalo na Wroclawské divadlo Edmunda Wiercinského. Od roku 2001 probíhá pravidelné bienále Mezinárodního festivalu DIALOG-WROCŁAW! V minulých ročnících se hrálo 63 představení z 20 zemí a vidělo je přes 30 000 diváků.


Informace a fakta

GPS: 51.1123, 17.0289
Nadmořská výška: 121 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:57

Wrocławski Teatr Współczesny: Recenze

Wrocławski Teatr Współczesny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (0.8km)Radwanice (8km)Psary (8km)Bielany Wrocławskie (9km)Samotwór (14km)Długołęka (13km)Domasław (12km)Brzezina (17km)Karczyce (20km)

Webmap: 1 2 3