TIXIK.cz » Německo » Bavorsko » Würzburg » Würzburgská rezidence

Würzburgská rezidence - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Würzburgská rezidence: Hlídač pokojů
Würzburgská rezidence Mapa Mapa hotelů Würzburgská rezidence

Würzburgská rezidenceWürzburgská rezidence

Související témata

Würzburgská rezidence: Fotografie

Doporučené hotely Würzburgská rezidence


Zobrazit všechny »


Würzburgská rezidence: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Würzburgská rezidence Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Würzburgská rezidence a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Schlossanlage Ullstadt43km
Hrad Toppler49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 17:17:36, Adresa: Residenzplatz 2, Würzburg, Německo, Telefon: +49 931/355170, WWW stránky:

Würzburgská rezidence patří k nejzdařilejším barokním stavbám v Německu. Je vrcholným dílem barokního stavitele rodáka z Chebu Balthasara Neumanna. Jedná se o jednu z nejkrásnějších staveb v Evropě. V roce 1981 byl Würzburgská rezidence zapsán na Seznam kuturního dědictví UNESCO. Postaven byl v letech 1722 až 1744. Mohutná budova z okrového pískovce je uspořádána do podkovy a má tři křídla s čestným nádvořím, čtyřmi vnitřními dvory a dvorním kostelem v jižním křídle. V Interiéru se nachází 5 velkých sálů a přes 300 pokojů. Toto nádherné vrcholně barokní dílo doplňují dvě přilehlé zahrady. Východní zahrada vytvořená podle pozdně barokního stylu a přísně symetrická jižní zahrada rozdělená živými ploty, cestičkami a květinovými záhony. Na výzdobě paláce se podílelo mnoho významných umělců např. štukatér Antonio Bossi nebo malíř Giovanni Battista Tiepolo benátský. Ten je autorem fresky nad impozantním schodištěm. Tato freska je největší na světě. Na konci druhé světové války byl Würzburgská rezidence značně poničen. V průběhu následující 40 let byl však zrekonstruován. Ze 340 místností je v současnosti přístupných 42. V části paláce sídlí univerzita a Wagnerovo muzeum. Würzburgská rezidence je přístupný od dubna do října, denně 9-18 hodin, od listopadu do března, denně od 10 - 16:30 hod., poslední vstup 30 minut před uzavřením.

Informace a fakta

GPS: 49.7923, 9.9396
Nadmořská výška: 187 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 6:56:55

Würzburgská rezidence: Recenze

Würzburgská rezidence prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Würzburg (0.6km)Randersacker (4.6km)Rottendorf (6km)Veitshöchheim (6km)Reichenberg (7km)Kist (9km)Eibelstadt (9km)Erlabrunn (10km)Winterhausen (11km)

Webmap: 1 2 3