TIXIK.cz » Města » Würzburg

Ubytování Würzburg, hotely Würzburg

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Würzburg: Hlídač pokojů
Würzburg Mapa Mapa hotelů Würzburg

WürzburgWürzburg

Související témata

Satelitní mapa Würzburgu, Tipy na výlety poblíž Würzburgu, Luxusní ubytování ve Würzburgu, Apartmány ve Würzburgu, Levné ubytování ve Würzburgu, Autopůjčovny ve Würzburgu, Würzburg - počasí, Würzburg: Fotografie

Doporučené hotely Würzburg


Zobrazit všechny »


Würzburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Würzburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Würzburgu, Plánovač výletů, Würzburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:49:56, Telefon: +49 931/3180000

Würzburg je staré německé biskupské město. Nachází se ve spolkové zemi Bavorsko 90 km severozápadně od města Norimberk. Je položené v idylické krajině uprostřed vinic. Nejprve zde stála osada, při které bylo v roce 741 založeno biskupství.V roce 1030 získal Würzburg městská práva. V roce 1402 zde byla založena univerzita.

Historické památky města Würzburg

Nejvýznamnější památkou města je rezidence, postavená v letech 1719 až 1745. Ceněné je především její monumentální schodiště, dvorní kostel a Císařský sál. Rezidenci obklopuje dvorní zahrada. Od roku 1982 je rezidence zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nedaleko rezidence stojí Stará a Nová univerzita. V historickém jádru města Würzburg se dochovala řada barokních paláců a domů. Nachází se zde i radnice, která je tvořena komplexem budov z 13. až 19. století. K významným sakrálním památkám patří dóm sv. Kiliána z 11. až 12. století a sousedící Nový chrám. Nad městem Würzburg stojí pevnost Marienberg s Mohansko-franským muzeem, zde se nachází historické a umělecké sbírky. Kolem pevnosti se rozkládají vinice. Město disponuje řadou dalších muzeí a galerií. Každoročně se ve městě Würzburg koná Mozartův festival.

Sport ve městě Würzburg

Město Würzburg nabízí řadu možnosti k relaxaci i sportu. Nechybí zde dvě venkovní koupaliště, krytý plavecký areál, golfové hřiště, nové lanové centrum a další sportoviště.

Plusy

krásná architektura
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
UNESCO

Proti

poměrně draho
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
studium
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 49.7878, 9.9361
Nadmořská výška: 187 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:48:18

Würzburg: Recenze

Würzburg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

WürzburgRandersacker (4.4km)Rottendorf (6km)Veitshöchheim (6km)Reichenberg (6km)Kist (8km)Eibelstadt (8km)Erlabrunn (10km)Winterhausen (11km)

Webmap: 1 2 3