TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Hampshire » Winchesterská katedrála

Winchesterská katedrála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Winchesterská katedrála: Hlídač pokojů
Winchesterská katedrála Mapa Mapa hotelů Winchesterská katedrála

Související témata

Winchesterská katedrála: Fotografie

Doporučené hotely Winchesterská katedrála


Zobrazit všechny »Winchesterská katedrála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Winchesterská katedrála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Winchesterská katedrála a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hrad Wolvesey0.3km
Hrad Portchester29km
Hrad Cowdray42km
Hrad Southsea35km
Alum Bay47km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 04:51:36, Adresa: 7A The Close, Winchester, Hampshire SO23 9LS, UK, Telefon: +44 1962 857200, WWW stránky:

Winchesterská katedrála je jednou z největších katedrál ve Velké Británii . Nachází se v jihovýchodní části země, ve městě Winchester, asi 70 kilometrů jihozápadně od Londýna. Winchesterská katedrála byla vystavěna na ruinách dřívějšího anglosaského kostela ze 7. století. Stavba byla zahájena roku 1097. Winchesterská katedrála byla původně benediktinský klášter. I přes mnoho přestaveb, které trvaly až do 16. století si z této doby zachovala mnoho prvků. Nejkrásnějším místem, jímž se Winchesterská katedrála pyšní je hlavní loď. Ta je nejdelší hlavní chrámovou lodí patřící gotické katedrále v Evropě. Zde můžeme spatřit nejstarší chórové lavice v Anglii nebo křtitelnici z černého tournaiského mramoru pocházející z 12. století. Winchesterská katedrála dále obsahuje kapli Lady Chapel – ze 16. století, Normanskou kapitulní síň nebo knihovnu, která čítá kolem 4000 publikací, z niž nejvzácnější je Winchesterská bible z 12. století. Winchesterská katedrála láká tisíce turistů nejen svým krásným vzhledem, ale je atraktivní též pro příznivce romantické spisovatelky Jane Austenové, která je zde pohřbena.

Informace a fakta

GPS: 51.0607, -1.3136
Nadmořská výška: 44 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 16:48:58

Winchesterská katedrála: Recenze

Winchesterská katedrála prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

New Alresford (10km)Sutton Scotney (10km)Stockbridge (14km)Warnford (15km)Droxford (16km)Swanmore (16km)Nursling (17km)Shedfield (18km)North Waltham (19km)

Webmap: 1 2 3