TIXIK.cz » Rakousko » Tyrolsko » Okres Imst » Sölden » Wildspitze

Wildspitze - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wildspitze: Hlídač pokojů
Wildspitze Mapa Mapa hotelů Wildspitze

Související témata

Wildspitze: Fotografie

Doporučené hotely Wildspitze


Zobrazit všechny »Wildspitze: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wildspitze Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wildspitze a doprava
Landeck36km
Silvretta Mountain Bike Arena47km
Ortles44km
Brennerský průsmyk53km
Europa Brücke54km
Hochzirl52km
Oberbozen57km
Hofgarten59km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 01:41:12, Nadmořská výška: 3723m, Adresa: Sölden, Rakousko

Wildspitze je 2. nejvyšší hora Rakouských Alp a celého Rakouska . Nachází se ve spolkové zemi Tyrolsko a je zároveň nejvyšší horou Ötztalských Alp. Leží 12 km severně od hlavního evropského rozvodí. Wildspitze dosahuje nadmořské výšky 3772 m. Jeho špici tvoří trojvrchol. Nejnavštěvovanější je nižší, jižní vrchol. Hora přitahuje pozornost již odpradávna. První zaznamenaný pokus o slezení této hory se uskutečnil v roce 1847. Pokusili se o to zkušení bratři Schlagintweitovi, kteří již o 2 roky dříve překročili ve službách pruského krále pohoří Himaláj a Karakoram. Bohužel se jim výstup nezdařil. A tak se jako první, kdo vystoupil na vrchol Wildspitze, zapsal do dějin rolník L. Klotz z Roffenhofu s jeho přítelem, jehož jméno se bohužel nedochovalo. Dnes je jedním z nejpopulárnějších cílů Ötztalských Alp. Výstup na vrchol Wildspitze je středně obtížný (stupeň F) . Již několik lidí zde přišlo o život, tudíž je důležité opravdu výstup nepodcenit. Výchozím místem k výstupu na horu je obec Vent (1 896 m) nebo známé turistické středisko Sölden (1368 m) . Pro ty, kteří chtějí uskutečnit výstup na vrchol Wildspitze během jednoho dne, uvádějí rakouské informace, že výstup a sestup z Ventu Vám zabere 14 hodin. V případě, že nechcete výstup absolovovat v jeden den, můžete přespat na horské chatě Breslauer Hütte (2 840 m) , která má kapacitu 200 míst. K dispozici je tu restaurace i půjčovna materiálu. Chata je otevřena od konce června do konce září.

Informace a fakta

GPS: 46.8867, 10.8678
Nadmořská výška: 3723 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 15:08:18

Wildspitze: Recenze

Wildspitze prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vent (4.6km)Obergurgl (12km)Zwieselstein (13km)Plangeross (11km)Sölden (13km)Hochsölden (13km)Feichten (18km)Huben (19km)Vergötschen (19km)

Webmap: 1 2 3