TIXIK.cz » Londýn » Whitehall

Whitehall - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Whitehall: Hlídač pokojů
Whitehall Mapa Mapa hotelů Whitehall

Související témata

Whitehall: Fotografie

Doporučené hotely Whitehall


Zobrazit všechny »Whitehall: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Whitehall Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Whitehall a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 20:22:17, Adresa: 15 Craig's Court, Whitehall, City of London, London, Velká Británie, Telefon: +44 20 7925 0090, WWW stránky:

Whitehall je ulice v londýnském obvodu Westminster, ve Velké Británii . Jde o hlavní dopravní tepnu z Parliament Square, což je vládní centrum Velké Británie , k Trafalgarskému náměstí . V jejím okolí je proto mnoho vládních budov. I díky tomu se vžilo označení "Whitehall" pro vládní administrativu.

Historie

Ulice Whitehall získala svůj název po Whitehallském paláci, který stál poblíž této ulice. Ten bohužel podlehl velkému požáru v roce 1689. Whitehall byla původně širokou ulicí, vedoucí kolem tohoto paláce. Trafalgarské náměstí bylo vybudováno na severním konci až počátkem 19. století. Ze stejného období pochází i současný vzhled ulice. Celková délka Whitehall je 1 km.

Současnost

Nejstarším domem nacházejícím se na ulici Whitehall je Banqueting House, postavený v roce 1622 architektem Inigo Jonesem. Jedná se o jedinou zachovanou část původního paláce. Na ulici také naleznete nejdůležitější britský válečný památník (Památník padlým) , který je ve středu ulice. Zároveň je místem, kde se každý rok připomíná Den válečných vysloužilců (Remembrance Sunday) . Na Whitehallu naleznete také jezdeckou sochu Jiřího, vévody z Cambridge , který býval vrchním velitelem armády. V prostřední části ulice stojí vojenské budovy, včetně Ministerstva obrany, původního velitelství Britské armády (Horse Guards) a Královského loďstva (Admirality) .


Informace a fakta

GPS: 51.5045, -0.1264
Nadmořská výška: 14 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:43:13

Whitehall: Recenze

Whitehall prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (3.1km)Kew (11km)Mitcham (12km)Twickenham (16km)Hounslow (17km)Southall (17km)Teddington (17km)Croydon (15km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3