TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Westerplatte

Westerplatte - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Westerplatte: Hlídač pokojů
Westerplatte Mapa Mapa hotelů Westerplatte

WesterplatteWesterplatte

Související témata

Westerplatte: Fotografie

Doporučené hotely Westerplatte


Zobrazit všechny »


Westerplatte: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Westerplatte Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Westerplatte a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie6km
Anglický dům7km
Molo Sopoty8km
Wojanowo20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 23:33:47, Adresa: Gdańsk, Polsko, Telefon: +48 58 343 69 72, WWW stránky:

Westerplatte je historicky významný poloostrov, zasahující do Baltského moře. Nachází se na severu Polska u města Gdaňsk . V září roku 1939 na poloostrově proběhla první bitva druhé světové války. V současnosti mohou turisté na Westerplatte najít pozůstatky původních krytů a památníky na bitvu. Bitva se stala námětem pro několik filmů.

Bitva o Westerplatte

Westerplatte měl v rámci tehdejších politických a vojenských poměrů strategickou pozici. Už před válkou byla na poloostrově polská obranná základna. Dne 1. září 1939 napadla nacistická vojska Polsko a zaútočila svým loďstvem i na základnu. Poté, co se nacisté dostali na Westerplatte, začali se polští obránci bránit. Poloostrov byl 180 polskými vojáky úspěšně chráněn po celý týden, před zhruba třemi a půl tisíci nacistických vojáků. Obránci však byli odříznuti od zdroje potravin a navíc jim bylo řečeno, že nemají očekávat pomoc od polské armády. Dne 7. září tedy došlo ke kapitulaci a předání Westerplatte nacistům.

Současnost

V dnešní době se na Westerplatte nachází pozůstatky opevnění. Jeden z domů slouží jako muzeum. Nachází se zde i několik památníků. Nejvýznamnější z nich je Památník polských obránců, věnovaný hrdinskému počínání vojáků při obraně Westerplatte.


Informace a fakta

GPS: 54.4067, 18.6754
Nadmořská výška: 7 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:57

Westerplatte: Recenze

Westerplatte prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdaňsk (7km)Przejazdowo (10km)Otomin (14km)Gdyně (15km)Leźno (17km)Banino (18km)Straszyn (16km)Tuchom (19km)Świbno (18km)

Webmap: 1 2 3