TIXIK.cz » Města » Rakousko » Okres Sankt Johann im Pongau » Werfen

Ubytování Werfen

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Werfen: Hlídač pokojů
Werfen Mapa Mapa hotelů Werfen

Související témata

Největší města v Rakousku, Satelitní mapa Rakouska, Satelitní mapa Werfenu, Werfen - počasí, Werfen: Fotografie

Doporučené hotely Werfen


Zobrazit všechny »Werfen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Werfen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Werfen a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Hrad HohenwerfenHrady a zámky0.5km
TennengebirgeHory0.7km
FeuergsengköpflKopce1km
Eisriesenwelt Werfen Ice CaveJeskyně3km
Eisriesenwelt4km
Ski WerfenwengSki areály5km
Werfen Ice caveJeskyně4km
Horské chaty5km
SchoentalVleky, lanovky6km
BarbaraliftVleky, lanovky7km
4-SL-StrussnigVleky, lanovky8km
WerfenwengSki areály8km
KultursaalUmělecká centra7km
Kirchenbeitragsstelle der Erzdiözese SalzburgNáboženství8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:05:18, Nadmořská výška: 549m, Telefon: +43 6468 52230, WWW stránky:

Werfen je malé městečko v Rakousku , které láká návštěvníky na největší přístupnou ledovou jeskyni na světě a na hrad Hohenwerfen . Nachází se v nadmořské výšce 525 m, v údolí řeky Salzach. V současnosti zde žije více než 3200 lidí.

Doprava

Werfen je nejlépe dostupné autem, nebo vlakem. Autem se sem dostanete ze Salzburgu po silnici č.10. Vlaky ze Salzburgu jezdí přibližně každou hodinu. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Salzburgu (W.A. Mozart Airport) .

Ledová jeskyně Eisriesenwelt

Největší trhákem obce Werfen je zdejší ledová jeskyně Eisriesenwelt, která je největší přístupnou ledovou jeskyní na světě. Jeskyně se nachází v nitru hory Hochkogel, která dosahuje nadmořské výšky 2281 m. Ledová říše má rozlohu 30 000 m2 a disponuje 42 km úzkých chodeb, které vedou do ledového nitra hory. Pokud se rozhodnete jeskyni navštívit, vezměte si pořádné boty a teplé oblečení.

Hrad Hohenwerfen

Dalším velkým lákadlem obce je monumentální hrad Hohenwerfen, který pochází z 11. století a tyčí se na 150 m vysoké skále. Jeho současná podoba však pochází z 16. století. Chloubou hradu Hohenwerfen je zvonice, ze které se vám naskytne ojedinělý výhled na okolní nádhernou přírodu a městečko Werfen. V hradním vězení je expozice s hrůzostrašnými monstry. Oblíbené a vyhledávané jsou také zdejší sokolnické přehlídky.

O Werfenu a aktivitách

Werfen se rozkládá na severním břehu řeky Salzach. Z místního vlakového nádraží se do centra dostanete pětiminutovou chůzí. Na hlavním náměstí zvaném Markt, je k dispozici dobře vedené informační centrum, kde si můžete vyzvednout řadu informačních materiálů a mapek. Zajímavostí je, že díky zdejší okolní malebné krajině, se tu natáčela celá řada filmových scén. Tou nejznámější je asi proslulá pikniková scéna z muzikálu “Za zvuků hudby“ (“The Sound of Music“) .

Sportovní aktivity

Okolí městečka Werfen je jako stvořené pro aktivní odpočinek. Zimní krajina nabízí dostatek možností k lyžování, např. ve Werfenwengu či Hochkönigs Winterreichu. V létě si tu na své přijdou milovníci turistiky i cykloturistiky.

Turistické služby

Ve Werfenu se můžete ubytovat v penzionu Bauer, který je nejlepším ubytovacím zařízením v městečku. Zároveň rodina Obauerů, která ho vlastní, nabízí ještě malý obchod s delikatesami a restauraci, která se můžete pochlubit hvězdičkou Michelin

Plusy

blízko k dálnici
blízko cyklostezky

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
romantiku

Aktivity

lyžování

Služby

pekárna
banka
kemp
zubař
doktor
právnické služby


Informace a fakta

GPS: 47.4781, 13.1883
Nadmořská výška: 549 m
Nejbližší letiště: Letiště Salzburg, 38 km
Nejbližší hranice: Německo, 10 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:17:46

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.gemeindewerfen.at/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, blízko cyklostezky, pestrá nabídka ubytování, dostatečná nabídka ubytování, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Werfen: Recenze

Werfen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

WerfenPfarrwerfen (2.6km)Werfenweng (5km)Bischofshofen (7km)Hüttau (11km)Sankt Martin am Tennengebirge (15km)Lungötz (16km)Mühlbach am Hochkönig (12km)Eben im Pongau (17km)