TIXIK.cz » Města » Wels

Ubytování Wels

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wels: Hlídač pokojů
Wels Mapa Mapa hotelů Wels

Související témata

Satelitní mapa Welsu, Penziony ve Welsu, Luxusní ubytování ve Welsu, Wels - počasí, Wels: Fotografie

Doporučené hotely Wels


Zobrazit všechny »Wels: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wels Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wels a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:16:43, Nadmořská výška: 316m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 48.1607, 14.0275
Nadmořská výška: 316 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:17:50

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.wels.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, krásné scenérie, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, aktivní dovolenou, slavnosti, sportovní turistiku, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Wels: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:01
Wels je statutární město v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Horní Rakousy, cca 30 km od Lince . V současnosti zde žije okolo 60 000 obyvatel.

O městě

Wels je hezké historické město, jehož kořeny sahají až do římského období. Návštěvníky tak láká hlavně na památky, ale také na bohatý kulturní život. Jakmile se totiž udělá tepleji, historické centrum města ožívá. Konají se tu různé hudební koncerty, trhy a i filmové festivaly. Většina dění se odehrává na náměstí Stadtplatz.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti ve Welsu patří náměstí Stadtplatz, které je lemováno řadou štíhlých měšťanských domů. Mezi ty nejzajímavější patří dům č. 18. v jehož průčelí si můžete prohlédnout 2000 let starý kruhový římský reliéf. Dále je to nedaleký dům Salome Alt s krásnou květinovou zahradou, románsko-gotický farní kostel, věž Ledererturm z roku 1376 a císařský hrad, jehož základy pocházejí z 8. století. Dnes se v něm nachází hradní muzeum, ve kterém si můžete dokonce prohlédnout místnost, kde zemřel v roce 1519 císař Maxmilián I. Krásnými stavbami jsou také radnice z roku 1739 a historická lékárna U jednorožce.

Turistické služby

Wels disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Knödelwirt, kde vaří výborné knedlíky (špenátové, jahodové, bramborové apod.) , v populární pizzerii Olivi, v Adria Grill Fischrestaurantu či v restauraci Zum Kleinen Griechen. Na dobrou kávu či zákusek nebo sendvič si můžete zajít do Café Urban nebo kavárny Jaxx. Za noční zábavou můžete vyrazit na diskotéku Fifty-Fifty. Pokud rádi nakupujete, můžete se brouzdat v uličkách starého města, kde je řada malých obchodů. Dvě velká nákupní centra se nachází západně od města. Další informace, včetně mapy a audioprůvodce v několika jazycích vám poskytnou v informačním centru na Kaiser-Josef-Platz 22.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Dokládají to římské pozůstatky. V 8. století tu byl vybudován hrad. Statut města obdržel Wels v roce 1222. Z této doby se dochovalo historické jádro města a částečně i hradby.

Doprava

Wels je nejlépe dostupný autem, vlakem nebo letecky. Nejbližší letiště Flugplatz Wels se nachází na severním okraji města. Hlavní vlakové nádraží se nachází asi 1 km od historického centra. Město leží na trati vlaků InterCity a EuroCity mezi Lincem a Salzburgem . Autem se sem dostanete nejlépe do dálnici A8 (E65) a dálnici A25 (E552) . Dopravu po Welsu pak zajišťuje několik autobusových linek.

Města a obce v okolí

WelsFischlham (10km)Bad Schallerbach (11km)Sattledt (10km)Gallspach (17km)Kremsmünster (14km)Grieskirchen (17km)Sankt Martin (19km)Eferding (16km)

Webmap: 1 2 3