TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Wawelská katedrála

Wawelská katedrála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wawelská katedrála: Hlídač pokojů
Wawelská  katedrála Mapa Mapa hotelů Wawelská katedrála

Wawelská katedrálaWawelská  katedrála

Související témata

Wawelská katedrála: Fotografie

Doporučené hotely Wawelská katedrála


Zobrazit všechny »


Wawelská katedrála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wawelská  katedrála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wawelská katedrála a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Jagellonská univerzita, Polsko0.7km
Collegium Maius0.8km
Soukenická budova v Krakově0.8km
Les Niepołomicka26km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 23:36:33, Adresa: Zamek Wawel 3, 30-001 Kraków, Polsko, Telefon: +48 12 429 33 24, WWW stránky:

Wawelská katedrála je historický kostel ze 14. století. Nachází se na Wawelském návrší v Polsku . Najdete jej asi 1 kilometr od města Krakow , na levém břehu řeky Visly. Wawelská katedrála je nejvýznamnější chrám v Polsku .

Střípky z historie

Původní Wawelská katedrála byla založena roku 1020 polským vládcem Boleslavem Chrabrým a nesla název Kostel svatého Gereona. Původní katedrálu nahradila stavba v románském stylu, která byla postavena kolem roku 1120. Později musela být budova po rozsáhlém požáru zrekonstruována. Katedrála sloužila jako místo pro korunovace a pohřební obřady polských vládců.

Katedrála dnes

Dnes má Wawelská katedrála podobu gotické stavby s kaplemi vybudovanými v různých uměleckých stylech. Při vstupu do katedrály uvidíte obrovská železná vrata a veliké kosti pravěkých zvířat, které jsou zavěšené na řetězu. Těmto prehistorickým kostem je přisuzována magická síla. Wawelská katedrála v sobě ukrývá sarkofágy, náhrobky a oltáře. V jižní stěně chrámu je Zikmundova kaple, která má pozlacenou kupoli. V Zikmundově věži se nachází největší historický zvon v Polsku , který pochází z roku 1520. Wawelská katedrála je také zajímavá díky Kapli svatého Kříže, která sídlí v jihozápadní části chrámu. Jsou zde vystavené byzantské fresky z 15. století. V zadní části budovy jsou ukryty krypty králů, hrdinů a významných osobností.

Praktické informace

Katedrálu můžete navštívit v Po-Pá od 9 do 17 hodin. Wawelská katedrála se může také pyšnit muzeem, které je umístěno napříč chrámu. Zde si můžete prohlédnout historické předměty z katedrály. Muzeum je otevřené v Po-So od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 12 zł pro dospělé a 7 zł pro studenty.


Informace a fakta

GPS: 50.0546, 19.9354
Nadmořská výška: 230 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:32:51

Wawelská katedrála: Recenze

Wawelská katedrála prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (1.2km)Rząska (8km)Węgrzce (8km)Szczyglice (9km)Kryspinów (10km)Balice (11km)Modlnica (9km)Libertów (9km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3