TIXIK.cz » Města » Washington D.C.

Washington D.C. - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Washington D.C.: Hlídač pokojů
Washington D.C. Mapa Mapa hotelů Washington D.C.

Související témata

Satelitní mapa Washingtonu D.C., Tipy na výlety poblíž Washingtonu D.C., Penziony ve Washingtonu D.C., Luxusní ubytování ve Washingtonu D.C., Levné ubytování ve Washingtonu D.C., Autopůjčovny ve Washingtonu D.C., Apartmány ve Washingtonu D.C., Washington D.C.: Fotografie

Doporučené hotely Washington D.C.


Zobrazit všechny »Washington D.C.: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Washington D.C. Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Washingtonu D.C., Plánovač výletů, Washington D.C. a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:58:45, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
metro
letecká


Informace a fakta

GPS: 38.8904, -77.032
Nadmořská výška: 7 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:09:14

Washington D.C.: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-31 10:23:57
Washington D.C. je hlavní město Spojených států amerických , sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Leží na východním pobřeží USA, na území tzv. District of Columbia. Od ostatních velkých amerických měst se liší například tím, že v něm nejsou žádné mrakodrapy. Pokud se rozhodnete k návštěvě, budete příjemně překvapeni tím, že kromě svých známých atrakcí je Washington D.C. i velmi příjemné místo k životu - díky dobře vyřešenému dopravnímu systému, mnoha restauracím a barům, a kosmopolitní atmosféře. V současné době ve Washingtonu D.C. žije asi 600 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Bylo několik vážných kandidátů na hlavní město, než americký kongres rozhodl, že řeka Potomac je přirozeným středem, přijatelným pro Sever i Jih. Mimochodem, bylo to vlastně jen přes řeku od Mt. Vernon, místa, kde žil George Washington. Lidé toto místo přirozeně začali nazývat "Washingtonovým městem", tento název se rychle uchytil. Území pro výstavbu hlavního města poskytly dva státy, Maryland a Virginie. Vznikla tak přibližně čtvercová oblast o rozloze 10 čtverečných mil, která dostala název Discrict of Columbia. Plán výstavby města pochází od Francouze jménem Pierre Charles L´Enfant. Byl sice z projektu odvolán, ale nové hlavní město , dnes často nazývané jen "DC", nebo "the District", bylo postaveno podle jeho koncepce. Hlavním městem USA je od roku 1800, krátce poté, co byla dokončena budova Kapitolu .

Proč ve Washingtonu D.C. nejsou žádné mrakodrapy?

Plán výstavby města, vypracovaný architektem Pierrem L´Enfantem, jasně stanovil, že žádná budova ve městě nesmí být vyšší než budova Kapitolu. V dnešním panoramatu Washingtonu mrakodrapy skutečně chybí, a nejvyšší stavba ve městě je památník věnovaný prezidentu Washingtonovi (Washington Monument) . Washington D.C. je ohraničený řekou Potomac na jedné straně a státem Maryland na straně druhé. Jeho velikost i původní tvar kosočtverce se postupem let měnil a dnes hranici města tvoří dálniční obchvat nazvaný Beltway, který i odděluje vlastní město s "opravdovými washingtoňany" od předměstských oblastí. Od budovy Kapitolu je město rozděleno do čtyř kvadrantů (severozápad, severovýchod, jihovýchod a jihozápad) . Většina turistických atrakcí se nachází v severozápadním kvadrantu. Severo-jižní ulice jsou označené čísly, zatímco ulice ve směru východo - západním jsou rozlišeny pomocí písmen abecedy. Ulice a bulváry tak vytvářejí jakousi mříž, která je přerušena kruhovými parky a náměstími.

Capitol Hill

Základní kámen budovy Kapitolu položil v roce 1793 George Washington. Kongres se do této budovy nastěhoval o sedm let později. Kapitol, symbol nezávislého amerického státu, byl téměř zničen v roce 1814, za britské invaze, jeho rekonstrukce ale trvala pouhých pět let. Postranní křídla byla přistavěna v roce 1857, masivní železná kopule přibyla v roce 1863. Sněmovna reprezentantů zasedá v jižním křídle, senát v křídle severním. Budova Kapitolu je v omezeném rozsahu přístupná návštěvníkům. Vchod je z východní strany, tam, kde se nachází tzv. Rotunda, s dechberoucími freskami, které vytvořil Constantino Brumidi. Po dohodě předem je možné sledovat například zasedání některých komisí Senátu, která, mimochodem, bývají velmi zajímavá. Aktuální informace o možnostech v daném dni najdete například v novinách Washington Post, v rubrice "Today in Congress". Turisté obvykle chtějí vidět například park National Mall , asi jednu míli dlouhý, který spojuje Kapitol s Washingtonovým monumentem. Tento zářivě bílý obelisk, symbol města, známý z filmu Forest Gump a z celé řady dalších amerických filmů, je 169 metrů vysoký. Byl vybudován v letech 1848 – 1888. Dlouhé období budování je zřetelně vidět i v rozdílných barvách kamene. Vstup do památníku je zdarma, otevřeno je denně (od dubna do srpna, večer až do půlnoci) a výhled na město skutečně stojí za to. Nejlepší doba na návštěvu je později večer, kdy už nejsou fronty. Kromě oblasti Capitol Hill s vládními úřady a klidnými luxusními rezidencemi má Washington D.C. celou řadu dalších významných částí - a je městem mnoha různých tváří. Tak třeba Downtown, jehož součástí je Mall, žije především byznysem a hotelnictvím, zatímco čtvrť Foggy Bottom má výrazně univerzitní charakter. Nejživější komerční centrum se nazývá Dupont Circle, a nabízí celou řadu vynikajících obchodů, restaurací - ale - pro někoho možná překvapivě - také umělecké galerie. Podobně živý a pulsující je i Georgetown nebo oblast kolem Adams Morgan. Navzdory pověstem a pomluvám jsou turisticky zajímavá místa relativně velmi bezpečná. Během sezóny jsou ale přecpaná, takže raději počítejte s dlouhými frontami, a nenechte se překvapit důkladnými bezpečnostními prohlídkami na vstupu do muzeí apod. - kapesní nožíky, bez kterých jinak neuděláte ani krok, nechte raději v hotelu.

Kongresová knihovna

Největší knihovna na světě okupuje tři budovy. Její sbírky obsahují více než 26 milionů knih, 36 milionů rukopisů a map, fotografie, notové záznamy i hudební nástroje. V této knihovně je možné navštívit i některé z filmových přestavení (filmová klasika) nebo příležitostné houslové koncerty.

Nejvyšší soud

Impozantní budovu z mramoru, vybudovanou v roce 1935, navrhl architekt Cass Gilbert. Soud zasedá od října do června, a pokud dorazíte dříve, než v 8 hodin, možná budete i sedět - funguje to systémem "kdo přijde první, na toho vyjde židle".

Oblast Bílého domu

Od roku 1800 všichni američtí prezidenti pracují a bydlí v Bílém domě . Někteří z nich na vzhledu této výjimečné budovy zanechali výrazné stopy - například nepřehlédnutelná bohatá výzdoba pochází z šedesátých let a je dílem Jacqueline Kennedyové, bazén přidal Franklin Roosevelt, hřiště na házení podkovou vzniklo z iniciativy George Bushe a běžecká dráha byla vybudována zásluhou Billa Clintona. Od úterý do soboty v dopoledních hodinách je pro veřejnost přístupný malý okruh Bílým domem (osm místností) . Lístky si můžete zakoupit v nedalekém informačním středisku (White House Visitor Center) .

Další zajímavosti

K dalším vyhledávaným místům patří například Lincolnův památník (Lincoln Monument) , věnovaný 16. americkému prezidentovi. Tento pomník svým vzhledem připomíná řecký chrám, a jeho 36 sloupů reprezentuje 36 států Lincolnovy Unie. Návštěvníkům je přístupný 24 hodin denně. Z nejvýznamnějších památek mimo centrální část města Washington D.C. je nutné zmínit alespoň Arlingtonský hřbitov (Arlington National Cemetery) , místo posledního odpočinku více než 225 000 vojáků a jejich rodinných příslušníků a veteránů válek (otevřeno každý den, vstup zdarma ) .
Turisté obvykle chtějí vidět i Pentagon, sídlo amerického ministerstva obrany (dokončeno v roce 1943) .Tento prý plochou úplně největší úřad na světě můžete navštívit pouze v pracovní dny, s průvodcem (vstup je zdarma) .

Město muzeí

Washington D.C. je doslova "Mekkou" těch, kdo rádi navštěvují muzea a má skutečně co nabídnout - například poštovní muzeum s velmi přitažlivými interaktivními expozicemi (National Postal Museum) (otevřené denně, vstup zdarma) a dětské muzeum (Capital Children´s Museum s TV studiem, jeskyní, miniaturní mexickou vesničkou a hasičskou stanicí (vstupné 6 dolarů pro návštěvníky od 3 let výše) , Folger Shakespeare Library s největší sbírkou Shakespearových děl na světě (vstupné zdarma, v neděli zavřeno) , národní muzeum americké historie (National Museum of American History) , kde si můžete prohlédnout například originální americkou vlajku a šaty první dámy, které měla na sobě na inauguračním plese, nebo přírodovědné muzeum (National Museum of Natural History) , kde můžete obdivovat 45karátový diamant jménem Hope, atd. 13 významných washingtonských muzeí a galerií, a také místní zoologická zahrada (která zcela určitě stojí za návštěvu díky například speciální úpravě pavilonu orangutanů - bude se vám zdát, že vám skáčou přímo nad hlavou! ) spravuje Smithsonian Institution. Je to výzkumné středisko, založené v roce 1826 Angličanem Jamesem Smithsonem, který - bez toho, že by kdy navštívil USA, věnoval této zemi 4 100 000 dolarů na to, aby mohlo být založeno centrum pro šíření vzdělanosti. Jeho sbírky jsou tak rozsáhlé (téměř 139 milionů kusů) , že se návštěvníkům ukazuje pouhé 1%. Vstupné do všech těchto muzeí je zdarma a muzea jsou otevřená denně kromě vánočních svátků. V úplně první budově původního Smithsonian Museum, charakteristicky červené cihlové stavbě, dnes sídlí informační centrum, které vám podá informace i o doprovodných akcích a aktivitách (např. koncertech , filmových projekcích a přednáškách) .

Jak se tam dostat

Město Washington D.C. má tři letiště (Ronald Reagan National, Dulles a BWI) a na ně navazující perfektní systém hromadné dopravy, včetně metra a rychlovlaků společnosti Amtrak a MARC. Auto je lepší nechat na záchytném parkovišti na předměstí, protože jinak se vám může sem tam za volantem zdát, že vás mámí zrak (třeba až uvidíte na místní dálnici značku "Pozor, kachny".) Můžete popřípadě využít taxi služeb (společností Diamond nebo Yellow) . Washington D.C. nabízí dostatečně širokou škálu ubytovacích možností i příležitostí pro zábavu a kulturu. K poznávání města můžete využít i služeb profesionálních průvodců renomovaných společností (např. Tourmobile Sightseeing, Gray Line, Scandal Tours nebo NPS) . Okolí města nabízí řadu možností pro aktivní poznávání regionu - navštívit můžete například Rock Creek Park se širokou nabídkou značených cest pro výlety a cyklovýlety kolem řeky Potomac.

Speciální události

Washington D.C. je dobře známý i díky unikátním festivalům, které se konají každoročně. Z nich nejznámější je pravděpodobně National Cherry Blossom Festival (svátek kvetoucích třešní) na přelomu března a dubna, nebo Smithsonian´s Festival of American Folk Life (americký festival folku) v červnu až červenci, kdy se prezentuje a oslavuje regionální folkové umění, řemeslo, jídlo a hudba. Velkou událostí samozřejmě je oslava Independent Day (dne nezávislosti) 4. července s přehlídkami, koncerty a ohňostroji. .

Města a obce v okolí

Washington D.C.Arlington (4.5km)Capitol Heights (10km)Cheverly (11km)Landover Hills (13km)Morningside (14km)Vienna (20km)Greenbelt (19km)Fairfax (24km)

Webmap: 1 2 3