TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Wandina mohyla

Wandina mohyla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wandina mohyla: Hlídač pokojů
Wandina mohyla Mapa Mapa hotelů Wandina mohyla

Wandina mohylaWandina mohyla

Související témata

Wandina mohyla: Fotografie

Doporučené hotely Wandina mohyla


Zobrazit všechny »


Wandina mohyla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wandina mohyla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wandina mohyla a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Soukenická budova v Krakově9km
Collegium Maius10km
Jagellonská univerzita, Polsko10km
Les Niepołomicka18km
Indiánská vesnice32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 15:43:09

Wandina mohyla je kopec, který byl pravděpodobně navršen na památku hrdinné oběti kněžny Wandy. Mohyla leží v městě Krakov , v Polsku .

Legenda o Wandě

Wanda byla polská kněžna a dcera knížete Kraka. Wanda si měla vzít za muže německého knížete, ale ještě předtím složila slib cudnosti. Německý kníže se cítil ponížen a vtrhl se svojí armádou do Polska. Wanda se postavila do čela své armády a podařilo se jí odrazit první útok. Utrpení svých lidí však nemohla snést, proto skočila do řeky Visly, aby německý kníže neměl o co bojovat. Pověst o Wandě se objevuje v mnoha polských i zahraničních dílech. Tuto legendu dokonce zpracoval německý spisovatel Johann Wolfgang von Goethe, polský malíř Maksymilian Piotrowski nebo český skladatel Antonín Dvořák.

O Wandině mohyle

Wandina mohyla patří mezi několik královských mohyl, které byly navršeny na počest polských hrdinů. Další známé mohyly jsou Kościuszkova mohyla , Krakova mohyla a Piłsudského mohyla . Wandina mohyla jako jediná se nenachází na přirozeném kopci, ale v těsné blízkosti řeky. Wandina mohyla je 14 m vysoká s průměrem kolem 50 m v základně. Byla pravděpodobně vybudovaná Kelty v 7. až 8. století. Na vrchu stojí pomník se sochou orla hledícího na západ. Tuto památku vytvořil polský malíř Jan Matejko v roce 1890. V 19. století se stala součástí opevnění okolo Krakova, které bylo strženo v roce 1970.


Informace a fakta

GPS: 50.0702, 20.0681
Nadmořská výška: 224 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:31

Wandina mohyla: Recenze

Wandina mohyla prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (9km)Węgrzce (9km)Niepolomice (11km)Rząska (16km)Modlnica (16km)Szczyglice (18km)Libertów (16km)Korzkiew (17km)Kryspinów (19km)

Webmap: 1 2 3