TIXIK.cz » Města » Polsko » Malopolsko » Wadowice

Ubytování Wadowice, hotely Wadowice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Wadowice: Hlídač pokojů
Wadowice Mapa Mapa hotelů Wadowice

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Wadowic, Wadowice - počasí, Wadowice: Fotografie

Doporučené hotely Wadowice


Zobrazit všechny »Wadowice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Wadowice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Wadowice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Holy Father John Paul II Family Home in WadowiceMuzea0.1km
Dom Jana Pawła IIMuzea0.1km
Zakład KarnyRadnice0.2km
Pomnik Ofiar KatyniaPamátníky0.2km
Pomnik SolidarnościPamátníky0.2km
Kino CentrumKina0.3km
Park Miniatur InwałdZábavní parky6km
DinolandiaZábavní parky6km
Plavecký bazén AndrychówKoupání11km
Lyžařské středisko RzykiSki areály9km
Muzea12km
Dolina SkawyÚdolí12km
Lanový park Czarny GrońZábavní parky12km
Dinopark ZatorlandZábavní parky12km
Zámek w ZatorzeHrady a zámky13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:31:46, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
levno
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 49.8832, 19.4925
Nadmořská výška: 272 m
Rok založení města: 1430
Nejbližší letiště: Letiště Krakow, 30 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 16:22:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.wadowice.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: osobitá místní atmosféra, levno, dobrá dostupnost, dostatek turistických služeb, klid, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Wadowice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:00:44
Wadowice jsou město v Polsku , které je známé jako rodiště papeže Jana Pavla II. Nachází se v Malopolském vojvodství, nedaleko Krakova . V současnosti žije ve městě okolo 20 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 10. a 11. století n.l. První písemné zmínky o městě pocházejí ze 14. století. Městská práva obdržely Wadowice v roce 1430. V 16. a 17. století se město stalo regionálním centrem řemesel a obchodu. V 18. století se Wadowice staly součástí Rakouska-Uherska. Po I. světové válce bylo město opět navráceno Polsku. Během II. světové války byla vyhlazena celá místní židovská populace (více než 2 000 lidí) .

O městě

Wadowice jsou dnes známé hlavně díky tomu, že se tam v roce 1920 narodil Karol Wojtyla. Ten se později stal v letech 1978 – 2005 velmi oblíbeným papežem, který byl známý pod jménem Jan Pavel II. Celé Wadowice tak žijí duchovním životem. A to nejen kvůli papežovi, ale také díky zdejšímu rodáku - svatému Raphaelovi Kalinowskému, který údajně založil místní gymnázium, kostel a klášter. Další významní rodáci jsou teolog a filozof Marcin Wadowita a filozof Emil Lask. Wadowice v současnosti navštěvuje každý rok více než 200 000 lidí.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památka Wadowic je samozřejmě rodný dům Jana Pavla II., ve kterém se dnes nachází jeho muzeum. Dále je to Bazilika Minor Panny Marie, která je také spojena s Janem Pavlem II. a karmelitánský klášter. Naproti rodnému domu Jana Pavla II. se nachází Městské muzeum, ve kterém se dozvíte vše o historii města a o jeho slavných rodácích.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování ve městě naleznete ZDE . Dobře se můžete najíst např. v restauraci Enwista nebo v restauraci Resto Rapido, kde vaří typickou polskou kuchyni. Ve městě se také nachází řada kaváren, které nabízejí slavný papežský dort. Pokud máte rádi pizzu a italskou kuchyni, můžete navštívit pizzerii Zodiak.

Dny Wadowic

Nejvýznamnější akce, která se ve Wadowicích koná, jsou Dny Wadowic. Ty jsou každý rok v květnu a v červnu. Začínají 18. května, tedy v den, kdy se připomíná narození Karola Wojtyly (papeže Jana Pavla II.) .

Doprava

Wadowice jsou snadno dostupné autem, autobusem nebo vlakem. Nejlepší spoje tam vedou z nedalekého Krakova , kde se nachází i mezinárodní letiště.

Města a obce v okolí

Wadowice (0km)Jaroszowice (3km)Inwald (8km)Rzyki (11km)Zebrzydowská kalvárie (13km)Targanice (13km)Paszkówka (15km)Zator (13km)Lanckorona (17km)

Webmap: 1 2 3