TIXIK.cz » Nizozemsko » Waddenzee

Waddenzee, Nizozemsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Waddenzee: Hlídač pokojů
Waddenzee Mapa Mapa hotelů Waddenzee

Související témata

Waddenzee: Fotografie

Doporučené hotely Waddenzee


Zobrazit všechny »Waddenzee: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Waddenzee Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Waddenzee a doprava
Heringastate31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 22:10:47

Waddenzee je jedinečná přírodní lokalita na severu Nizozemska. Rozprostírá se na nizozemském pobřeží od Den Helderu po ústí řeky Ems. Waddenzee je pobřežní rovina, která se dvakrát denně stane mořem a dvakrát denně zůstane vlhkou pevninou. Je to rozsáhlá unikátní biosférická rezervace o rozloze přibližně 2500 Km2. Waddenzee je ze severozápadu ohraničeno pásmem ostrovů, které tuto krajinu chrání proti nárazům vln ze Severního moře. To umožnilo vzniku nejrozmanitějšího ekosystému na Zemi. Každých přibližně 12 hodin se opakuje příliv a odliv a ze severního moře průlivy mezi ostrovy vtéká nebo odtéká voda v krajině Waddenzee. Díky tomu zde žije mnoho rozmanitých druhů fauny i flory, například mušle, plži, hvězdice, tuleni a mnoho tažných ptáků. Mezi mělčinou a ostrovy se rozkládají sytě zelené slané louky – vzácné biotopy, kdy se rostliny dokázaly přizpůsobit i vysokému obsahu soli v půdě. Když mělčina vyschne, stane se oblast Waddenzee často vyhledávanou turistickou oblastí. Na ostrovy Ameland a Schiermonnikoog lze za odlivu dojít za tři hodiny někdy po suchém písku, jindy kluzkým bahnem. Vzhledem k neznalosti terénu by návštěvníci nikdy neměli chodit mělčinami sami. V oblasti Waddenzee je k dispozici mnoho průvodců, kteří při túře dokážou upozornit i na vzácné rostliny a živočichy. Waddenzee byla v roce 2009 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Informace a fakta

GPS: 53.2465, 5.27
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:17:27

Waddenzee: Recenze

Waddenzee prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Harlingen (12km)Oost-Vlieland (14km)Sexbierum (15km)West-Terschelling (13km)Baaiduinen (15km)Kimswerd (16km)Midsland (15km)Dongjum (19km)Formerum (16km)