TIXIK.cz » Národní parky » Vysoké Tatry

Vysoké Tatry - mapa, výlety, ubytování a tipy na výlety, dovolená ve Vysokých Tatrách

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vysoké Tatry: Hlídač pokojů
Vysoké Tatry Mapa Mapa hotelů Vysoké Tatry

Související témata

Vysoké Tatry: Fotografie

Doporučené hotely Vysoké Tatry


Zobrazit všechny »Vysoké Tatry: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vysoké Tatry Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vysoké Tatry a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Alternativní názvy: Národní park Vysoké Tatry, Aktuální čas: 04:39:04, Nadmořská výška: 2109m

Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory na Slovensku . Leží v severní části země u hranic s Polskem . Je to nejvyšší část tzv. karpatského oblouku. Táhnou se od Ľaliového sedla na západě po Kopské sedlo na východě.

Vrcholy Vysokých Tater

Vysoké Tatry se nalézají v nadmořské výšce 1750 - 2655 m. Slovenská část Vysokých Tater zaujímá rozlohu cca 260 km². Délka oblasti je 26 km a šířka 17 km. Ve Vysokých Tatrách najdete 26 vrcholů s výškou nad 2500 m, osm z nich je přístupných. Mezi vrcholy dostupné pouze s horským průvodcem patří například Gerlachovský štít , Vysoká, Ganek, Bradavica, Prostredný hrot a Lomnický štít . Ve Vysokých Tatrách se nachází také spousta sedel a dolin. Za zmínku stojí Bystré sedlo, Lomnické sedlo, Velká a Malá Studená dolina, Dolina Kežmarskej Bielej vody. Mezi nejkrásnější ledovcová plesa patří Štrbské pleso a Popradské pleso .

Fauna a flóra

Pohoří Vysoké Tatry je bohaté na faunu a flóru. Žije zde největší evropská šelma - medvěd, dále vlk a rys. Hojně tu roste hořec, protěž alpská, oměj, koniklec.

Biosférická rezervace

Pohoří Vysoké Tatry je jednou z nejvyhledávanějších lokalit na Slovensku . Je možné zde strávit dovolenou jak v létě, tak v zimě. V roce 1949 byly Vysoké Tatry vyhlášeny 1. národním parkem na Slovensku . Roku 1993 byly Vysoké Tatry spolu s polskou částí Tater vyhlášeny organizací UNESCO za "Biosférickou rezervaci Tatry".


Informace a fakta

GPS: 49.1864, 19.991
Nadmořská výška: 2109 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:00

Vysoké Tatry: Recenze

Vysoké Tatry prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štrbské Pleso (9km)Štôla (15km)Pribylina (17km)Štrba (16km)Tatranská Lomnica (21km)Batizovce (19km)Nová Lesná (21km)Lučivná (19km)Svit (21km)Stará Lesná (24km)Veľký Slavkov (24km)Smrečany (26km)Bobrovec (29km)Liptovský Hrádok (26km)Zuberec (29km)Poprad (27km)Malý Slavkov (29km)Liptovský Mikuláš (30km)Závažná Poruba (29km)Kežmarok (32km)Vrbov (34km)Pavčina Lehota (36km)Červený Kláštor (38km)Telgárt (40km)Stratená (43km)Dedinky (45km)Mýto pod Ďumbierom (45km)

Webmap: 1 2 3