TIXIK.cz » Města » Vyškov

Hotely Vyškov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vyškov: Hlídač pokojů
Vyškov Mapa Mapa hotelů Vyškov

VyškovVyškov

Související témata

Satelitní mapa Vyškova, Tipy na výlety poblíž Vyškova, Penziony ve Vyškově, Vyškov - počasí, Vyškov: Fotografie

Doporučené hotely Vyškov


Zobrazit všechny »


Vyškov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vyškov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vyškov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:01:47, WWW stránky:

Plusy

dobré pivo

Proti

poměrně draho

Vhodné pro

aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

jízda na koni


Informace a fakta

GPS: 49.277, 16.998
Nadmořská výška: 255 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:49:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.vyskov-mesto.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: má zábavní park, možnosti koupání

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vyškov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22011-08-24 09:32:40
Vyškov je starobylé moravské město. Leží na jihovýchodě České republiky , asi 30 km severovýchodně od města Brna .

Historie města

Vyškov je nepřetržitě osídlen již od starší doby kamenné. To dokládá značné množství archeologických nálezů. Oblast Vyškova tehdy byla významnou křižovatkou obchodních cest.
První písemná zmínka o Vyškově pochází z roku 1141. Více jak 600 let byla osada majetkem olomouckého biskupství. V polovině 13. století došlo k povýšení Vyškova na město. O století později se město stalo jedním z nejvýznamnějších v olomouckém biskupství.
Kvůli své jindy výhodné poloze byl Vyškov mnohokrát pustošen válkami. Dotkly se ho války husitské, válka uherská a především pak třicetiletá válka. Tehdy bylo město hned dvakrát obsazeno Švédy a zcela vypleněno. Naštěstí se z válečných hrůz rychle vzpamatovalo.
Krátce na to, ke konci 17. století, prožíval Vyškov svůj zlatý věk. Dokonce byl označován za "moravské Versailles". Tragédií byl pro město požár v roce 1753. Tehdy vyhořel zdejší zámek, který, přestože byl obnoven, již nikdy potom nedosáhl své bývalé slávy. Další významnou událostí v městské historii byl bezesporu vznik vojenské posádky v roce 1936.
Za druhé světové války patřil Vyškov k nejhůře postiženým městům na našem území. Poté se město začalo opět rozvíjet a rozšiřovat o okolní obce. V roce 1972 se Vyškov stal univerzitním městem, a to díky Vysoké vojenské škole pozemního vojska.

Vyškov dnes

V současné době (2011) má Vyškov rozlohu kolem 5000 hektarů a 22 374 obyvatel. Mezi významné Vyškovské rodáky patří například režisér Karel Kachyňa (1924-2004) , gymnastka a olympijská vítězka Eliška Misáková (1926-1948) či mim, dramatik, režisér a pedagog Boris Hybner (*1941) .
Městským centrem stále zůstává středověké trojúhelníkové náměstí, nyní Masarykovo. Historické centrum Vyškova je městskou památkovou zónou.
Vyškov nabízí mnoho možností kulturního i sportovního vyžití. Navštívit můžete Muzeum Vyškovska, které sídlí přímo v budově zámku. Nacházejí se zde jak sbírky historické a archeologické, tak sbírka výtvarného umění. Kromě stálých expozic se v něm konají i aktuální, dočasné výstavy.
Pokud vás zajímá vojenství, navštivte staré vojenské letiště za městem, kde je k vidění vojenská technika několika generací. Expozici zaštiťuje Nadace letecké historické společnosti.
Vyškov je známý také svým Zoo parkem . Je zaměřený na chov hospodářských a domácích zvířat z různých koutů světa, a založen byl již roku 1965. Pokud toužíte po exotičtějším a - poněkud nevšedním - zážitku, navštivte také přidružený dinopark .
Dále se ve Vyškově nachází moderní aquapark s mnoha atrakcemi. Každým rokem v září se zde konají Dny evropského dědictví s pravou středověkou atmosférou. Navštívit můžete jak pestrý jarmark, tak různé historické památky. Setkáte se s folklórními tradicemi, vystoupeními kulturních souborů, ale i různými sportovními akcemi.
Pro další informace o možnostech regionu navštivte Turistické informační centrum, které ve městě Vyškově funguje od roku 2002.

Města a obce v okolí

Vyškov (0km)Ruprechtov (12km)Podomí (14km)Kovalovice (15km)Křtiny (19km)Slavkov u Brna (16km)Jedovnice (19km)Tvarožná (19km)Zlobice (23km)

Webmap: 1 2 3