TIXIK.cz » Výletní areál Pěnčín

Výletní areál Pěnčín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Výletní areál Pěnčín: Hlídač pokojů
Výletní areál Pěnčín Mapa Mapa hotelů Výletní areál Pěnčín

Související témata

Výletní areál Pěnčín: Fotografie

Doporučené hotely Výletní areál Pěnčín


Zobrazit všechny »Výletní areál Pěnčín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Výletní areál Pěnčín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Výletní areál Pěnčín a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 02:46:41, Nadmořská výška: 564m, Adresa: Pěnčín 60, 468 21 Pěnčín, Česká republika, Telefon: 483 368 468, WWW stránky:

Výletní areál Pěnčín je zábavní areál na severu Čech, nedaleko Jablonce nad Nisou , přímo v obci Pěnčín. Vedle vlastních atrakcí může být ideálním výchozím bodem pro výlety do nádherného okolí. Výletní areál Pěnčín nabízí možnost prohlédnout si výrobu skleněných perlí, které jsou zdejším typickým výrobkem. Navštívíte zde starou mačkárnu, kde je k vidění staré náčinní sklářů a zároveň vám zdejší sklářský mistr předvede jejich výrobu. Po prohlídce můžete navštívit zdejší obchůdek, kde prodávají korálky a výrobky se skla. Výletní areál Pěnčín disponuje kozí farmou. Můžete si zde prohlédnout chov koz a především zdejší vyhlášenou sýrárnu. V sýrárně se dozvíte zajímavosti o výrobě kozího sýra a dalších produktů. V místním obchodě si můžete koupit výborné kozí sýry. Součástí areálu je i restaurace “U Brusírny“, kde si můžete ochutnat i speciality z kozího mléka. V areálu nechybí např. ani dětské hřiště s prolézačkami, příjemné venkovní posezení a dostatek parkovacích míst. Výletní areál Pěnčín je otevřený po celý rok. Doba prohlídek se však během roku mění, proto je vhodné podívat se na oficiální stránky zdejšího areálu. Výletní areál Pěnčín nabízí možnost projížďky vyhlídkovým vláčkem, který vás doveze na nedalekou rozhlednu Černá Studnice a do Kittlova areálu na Krásné.

Služby

firemní akce
školní výlety


Informace a fakta

GPS: 50.6882, 15.2357
Nadmořská výška: 564 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 18:25:41

Výletní areál Pěnčín: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702012-03-30 10:57:00
Super místo pro rodiny s dětmi. V dnešní době drahých vstupů doporučuji výletní areál Pěnčín. Děti se tu seznámí se všemi domácími zvířaty jako jsou husy, slepice, kozy, krávy, oslem, koňmi, kachnami, ovcemi a dalšími. Součástí je také expozice se zemědělským nářadím a stroji. A to vše zdarma. Můžete si tu také koupit výrobky z kozího mléka, hlavně vynikající domácí sýry. V areálu nechybí dvě restaurace, kde se dobře najíte. Parkoviště je bezplatné. Z farmy také pravidelně vyjíždí na projížďku po okolí (až na Černou studnici) motorový vláček, za který se ale platí a docela dost - 180 Kč dospělý, 140 Kč děti do 15 let a děti do 6 let 100 Kč. Můžete si tu také prohlédnout brusírnu perlí, ale tam je také vstup zpoplatněn.

Města a obce v okolí

Malá Skála (6km)Jablonec nad Nisou (6km)Smržovka (6km)Frýdštejn (7km)Lučany nad Nisou (6km)Tanvald (7km)Rádlo (9km)Desná (9km)Vysoké nad Jizerou (12km)

Webmap: 1 2 3