TIXIK.cz » Žatec » Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva: Hlídač pokojů
Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva Mapa Mapa hotelů Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva

Související témata

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva: Fotografie

Doporučené hotely Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva


Zobrazit všechny »Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 21:57:44, WWW stránky:

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva je nová unikátní vyhlídková věž v Česku . Nachází se v Ústeckém kraji, v okrese Louny, ve městě Žatec , na náměstí Prokopa Velkého.

O vyhlídkové věži

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva byla vystavěna v letech 2009 - 2010. Oficiálně pro veřejnost byla otevřena 4. září 2010. Jedná se o unikátní 40 m vysokou železnou rozhlednu. Čtvercový půdorys pak měří 6,1 m. Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva je zakončena symbolicky chmelnicí v podobě 7 ocelových sloupů. Samotné těleso věže je tvořena dvěmi v sobě umístěnými tubusy. Vnitřní je nosný, opláštěný a slouží jako výtahová šachta pro zvláštní 3 D výtah, ve kterém jsou promítány zajímavé filmy o historii Žatecké chmelařské oblasti a zažijete v něm také simulovaný let balónem. Celkové náklady na rozhlednu se vyšplhaly na cca 25 milionů Kč. Z věže je krásný výhled na město Žatec a jeho okolí.

Praktické informace

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva je propojena se sousedním objektem Regionálního informačního centra spojovacím ocelovým příhradovým tubusem přes Miléniovu ulici. Pokud se na vrchol rozhledny vydáte po schodech, zaplatíte za vstup 25 Kč. Pokud zvolíte výtah, zaplatíte za vstup 100 Kč. Bohužel se ale nedostanete až na vrchol rozhledny a budete mít výhled omezený jen jedním směrem. Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva je otevřena od dubna do října od úterý do neděle do 10:30 do 17 hodin. Od listopadu do prosince je zavřeno. Od ledna do března je otevřeno od úterý do soboty od 11 do 15 hodin.


Informace a fakta

GPS: 50.325, 13.5452
Nadmořská výška: 250 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:23

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva: Recenze

Vyhlídková věž Chrámu chmele a piva prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Žatec (0.2km)Louny (18km)Kadaň (20km)Chomutov (18km)Mutějovice (19km)Jirkov (20km)Klášterec nad Ohří (26km)Obrnice (23km)Okounov (31km)

Webmap: 1 2 3