TIXIK.cz » Polsko » Lublinsko » Vyhlazovací tábor Majdanek

Vyhlazovací tábor Majdanek - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vyhlazovací tábor Majdanek: Hlídač pokojů
Vyhlazovací tábor Majdanek Mapa Mapa hotelů Vyhlazovací tábor Majdanek

Související témata

Vyhlazovací tábor Majdanek: Fotografie

Doporučené hotely Vyhlazovací tábor Majdanek


Zobrazit všechny »Vyhlazovací tábor Majdanek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vyhlazovací tábor Majdanek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vyhlazovací tábor Majdanek a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Koncentrační tábory, Aktuální čas: 06:28:09

Vyhlazovací tábor Majdanek byl jeden z největších nacistických vyhlazovacích táborů. Nachází se v Polsku , v Lublinském vojvodství, přibližně 4 km jihovýchodně od centra města Lublin .

O vyhlazovacím táboře Majdanek

Vyhlazovací tábor Majdanek je místo masakru asi 235 000 lidí. Z nich bylo více než 100 000 Židů. Zajímavostí je, že už 4 měsíce po osvobození tábora tu bylo založeno Státní muzeum Majdanek. Šlo tak o první muzeum tohoto druhu na světě. Díky tomu se tu zachovaly domy, strážní věže i ploty z ostnatého drátu jako za 2. světové války. Vyhlazovací tábor Majdanek zahájil provoz na podzim roku 1941. Původně mělo jít o největší nacistický vyhlazovací tábor, kde mělo žít pohromadě 250 000 vězňů. Díky porážkám Němců na východní frontě byl však plán dokončen zhruba z 20 procent. V roce 1942 byly v táboře postaveny plynové komory. Nejprve se lidé spalovali na roštech z podvozků nákladních aut. Na podzim roku 1943 tu bylo zřízeno krematorium, které dokázalo spálit až tisíc těl denně. Nacisté, kteří měli dohled nad táborem, byly tak nechutní, že dokonce každého vězně ostříhali a vlasy prodávali textilním firmám, popel ze spálených těl používali jako hnojivo na táborové zahrady a pole. Vyhlazovací tábor Majdanek byl osvobozen Sovětskou armádou v červenci roku 1944.

Praktické informace

Vyhlazovací tábor Majdanek je tak svědkem krutých dějin. U jeho vstupu můžete shlédnout krátký film, kde vám přiblíží smutnou historii tohoto místa. Ze středu pak vede značená trasa, která je dlouhá 5 km. Vede kolem kamenného památníku boje a mučednictví a končí u mauzolea. Vyhlazovací tábor Majdanek je otevřený po celý rok. Od dubna do října je otevřen od 9 do 18 hodin. Od listopadu do března je otevřen od 9 do 16 hodin. Vstup je zdarma. K táboru se dostanete pomocí trolejbusu č. 156 z města Lublin .


Informace a fakta

GPS: 51.2205, 22.6054
Nadmořská výška: 199 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:45

Vyhlazovací tábor Majdanek: Recenze

Vyhlazovací tábor Majdanek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lublin (4.3km)Zemborzyce Dolne (10km)Niedrzwica Duża (19km)Bogucin (21km)Nałęczów (28km)Stara Jedlanka (40km)

Webmap: 1 2 3