TIXIK.cz » Města » Itálie » Messina » Vulcano

Ubytování Vulcano

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vulcano: Hlídač pokojů
Vulcano Mapa Mapa hotelů Vulcano

VulcanoVulcano

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Apartmány ve Vulcanu, Satelitní mapa Vulcana, Vulcano: Fotografie

Doporučené hotely Vulcano


Zobrazit všechny »


Vulcano: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vulcano Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vulcano a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Parco EdenKempy0.6km
Ponente BeachPláže0.5km
Togo TogoKempy0.9km
Ostrov VulcanoOstrovy3km
Porto di Levante3km
Look to VulcanoVyhlídky3km
Chiesa Cristiana EvangelicaNáboženství6km
Parrocchia S. GiuseppeNáboženství6km
Marina CortaPřístavy6km
Parrocchia S. CristoforoNáboženství6km
Parrocchia Ss. Angeli CustodiNáboženství6km
Museo Archeologico EolianoMuzea6km
Arcidiocesi Messina Lipari S.Lucia MelaNáboženství6km
Parrocchia S. PietroNáboženství6km
Parrocchia S. CroceNáboženství7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:36:38

Vulcano je malebné městečko v jižní Itálii . Nachází se v severním cípu ostrova Vulcano , který je nejjižnější výspou Liparského souostroví . Administrativně spadá Vulcano do regionu Sicílie . V současnosti (2011) má městečko zhruba 400 stálých obyvatel.

Základní informace

Vulcano je jedním ze dvou měst na ostrově a skládá se z několika čtvrtí a vesnic, které se v minulosti sjednotily. Jeho části jsou Vulcano Ponente, Vulcano Bleu, Vulcanello, Porto di Ponente a Porto di Levante. Sousední město Vulcano Piano je vzdálené zhruba 3 km. Dovede vás tam úzká klikatá silnička, po které však mohou jezdit automobily. Počet obyvatel městečka Vulcano během letní sezóny několikanásobně narůstá. Velkým lákadlem letoviska jsou jeho písečné pláže, které nejsou typické pro ostatní letoviska na Liparských ostrovech . Oblíbí si je milovníci sportů, kteří sem přijíždějí zejména za windsurfingem a potápěním. Vulcano nabízí i chráněné zátoky, jež jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Večery a západy slunce jsou zde nádherné. Můžete je strávit odpočinkem v některé z místních restaurací nebo si vyrazit na nedalekou nejvyšší horu ostrova, sopku Gran Cratere (391 m) . Tento vulkán s celým názvem Gran Cratere o la Fossa di Vulcano se vám odmění neopakovatelnými výhledy na moře a na okolní ostrovy.

Zajímavá příroda

Vulcano je zasazeno do pozoruhodné vulkanické krajiny. Okolí městečka patří k vulkanicky nejaktivnějším oblastem na Liparských ostrovech (společně se sopkou Stromboli ) . Vulcano je vůbec nejmladší část celého ostrova. Leží na úzké šíji, kterou vytvořily v 16. století proudy lávy při erupci místní sopky. Láva spojila tehdejší ostrov se sousedním menším ostrůvkem Vulcanello. Díky tomu vznikly na ostrově Vulcano například sirné prameny, které mají blahodárné účinky na lidské zdraví. Na okraji kráteru nejvyšší hory jsou tzv. solfatary, pukliny v zemi, z nichž unikají horké páry sirných plynů. Další atraktivní turistické cíle v bezprostřední blízkosti (do 1 km) městečka Vulcano jsou pláže s černým sopečným pískem nebo bahenní sirné jezírko. To vše je zasazeno do stále zelené vegetace s bohatou středomořskou květenou. Není divu, že městečko Vulcano bylo společně s celým ostrovem zapsáno do seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Doprava

Na ostrově Vulcano se nenachází žádné letiště. Městečko Vulcano je tak dostupné nejlépe lodí. Pravidelné lodní linky sem připlouvají z města Lipari , správního střediska Liparských ostrovů , které je vzdáleno přibližně 6 km na sever. Vulcano má rovněž dopravní spojení s přístavem Milazzo na Sicílii . Ubytování ve městečku Vulcano je možné v některém z místních hotelů nebo v kempu.

Plusy

UNESCO
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště
v létě moc vlhko

Služby

pekárna
bar
kemp
půjčovna aut
autoopravna
doktor
čerpací stanice
supermarket
radnice


Informace a fakta

GPS: 38.414, 14.9563
Nadmořská výška: 4 m
Nejbližší letiště: Letiště Reggio Calabria, 71 km
Pobřeží: Tyrhénské moře, 25 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:27

Vulcano: Recenze

Vulcano prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

VulcanoLipari (6km)Canneto (8km)Lingua (16km)Santa Marina Salina (18km)Leni (19km)Malfa (21km)Milazzo (33km)Gioiosa Marea (27km)