TIXIK.cz » Vulcania

Vulcania - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vulcania: Hlídač pokojů
Vulcania Mapa Mapa hotelů Vulcania

Související témata

Vulcania: Fotografie

Doporučené hotely Vulcania


Zobrazit všechny »Vulcania: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vulcania Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vulcania a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 17:13:21, Nadmořská výška: 956m, WWW stránky:

Vulcania je jediný evropský sopečný park, kde můžete sledovat zrod sopky a její život. Nachází se ve Francii, poblíž města Clermont-Ferrand . Sopečný park Vulcania byl založen v roce 2002 a rozkládá se na ploše 57 ha. Ročně ho navštíví cca 420 000 lidí. Hlavním architektem parku byl Rakušan Hans Hollein. Ve Vulcanii se dozvíte vše od vzniku sopky až po její explozi.

Z atrakcí

Vedle umělé sopky a simulátoru zemětřesení je nejoblíbenější atrakcí kino 4D. Prostřednictvím filmu The Awakening of the Auvergne Giants nabízí pohled do sopečného nitra. Celkem zde najdete 30 atrakcí.

Sezóna a vstupné

Sopečný park Vulcania je otevřen od konce března do poloviny listopadu. Otevírací hodiny se však během roku mění, proto je vhodné se podívat na oficiální stránky parku. V červenci a srpnu je otevřeno od 10 do 19 hod. V těchto měsících je vstupné za 23 EUR pro dospělé a 15 EUR pro děti (6-16 let) . Mimo sezónu je cena vstupného jiná.


Informace a fakta

GPS: 45.8135, 2.9395
Nadmořská výška: 956 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:37:19

Vulcania: Recenze

Vulcania prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Orcines (6km)Pontgibaud (7km)Chamalières (10km)Royat (10km)Volvic (10km)Châteaugay (12km)Clermont-Ferrand (12km)Gerzat (16km)Aubière (15km)

Webmap: 1 2 3