TIXIK.cz » Regiony » Vsetínsko

Vsetínsko - ubytování, hotely, plánovač, mapa, tipy na výlety (okres Vsetín)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vsetínsko: Hlídač pokojů
Vsetínsko Mapa Mapa hotelů Vsetínsko

VsetínskoVsetínsko

Související témata

Vsetínsko: Fotografie

Doporučené hotely Vsetínsko


Zobrazit všechny »


Vsetínsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vsetínsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vsetínsko a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 20:56:25, Nadmořská výška: 688m

Vsetínsko je srdce Valašska. Nachází se ve Zlínském kraji na hranicích se Slovenskem. Je to jeden z nejhornatějších a nejlesnatějších okresů v republice. Je známé především lidovou architekturou, čistým životním prostředím a vynikajícími podmínkami pro turistiku a rekreaci. Území je pokryto převážně jehličnatými lesy Moravskoslezských Beskyd, Hostýnských vrchů, Vsetínských vrchů a Javorníků. Horské louky, pastviny a sady jsou dobrou kulisou množství velmi pěkných tras pro pěší i cykloturistiku. V zimě jsou tu upravené sjezdovky i běžecké trasy.

Vsetín - hlavní město Valašska

Přirozeným centrem oblasti je město Vsetín. První písemná zmínka o městě se datuje k roku 1308. Dominantou města je zámek v němž sídlí Muzeum regionu Valašsko. Architektonickou památkou jsou Maštaliska – bývalý panský dvůr, z duchovních památek jsou to evangelický kostel Dolního sboru (augsburský) , evangelický kostel Horního sboru (helvetský) , malý židovský hřbitov a římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ve městě je hvězdárna, městské lázně s koupalištěm a tobogánem, chvíle klidu a pohody můžeme najít v městském parku Panská zahrada.

Turistické trasy a zajímavosti Vsetínska

Z městských center v oblasti jmenujem Valašské Meziříčí s památkově chráněným městským jádrem a zámky Kinských a Žerotínů, Rožnov pod Radhoštěm, kde se nalézá Valašské muzeum v přírodě. Jeho součástmi jsou celky Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina a Pustevny. Dalším městem je Karolinka kde je známá sklárna a města Kelč a Zubří. Jedním z hlavních turistických center Javorníků a Vsetínských vrchů jsou Velké Karlovice. Návštěvníky zaujme dřevěný kostel z r. 1754, muzeum či valašské fojtství. Lyžaři určitě znají místní lyžařský areál. Milovníci aktivního odpočinku si zamilují Horní Bečvu. V létě se můžete koupat v místní přehradě a v zimě využít množství lyžařských vleků a běžeckých tras. Lyžařské vleky najdete i v Novém Hrozenkově. Letní rekreační oblastí je Bystřička kde je další vodní nádrž. V Lešné se nachází zámek s anglickým parkem a oborou, které slouží jako zoologická zahrada. Z přírodních zajímavostí je třeba upozornit na nejznámější valašskou horu Radhošť (1129 m.n.n.) na jejímž vrcholu je kaple z roku 1898, sousoší Cyrila a Metoděje z roku 1905 a socha posvátného boha Radegasta.

Informace a fakta

GPS: 49.3373, 18.0964
Nadmořská výška: 688 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:46

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, rybaření, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vsetínsko: Recenze

Vsetínsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Halenkov (4.4km)Vsetín (7km)Karolinka (11km)Velké Karlovice (14km)Rožnov pod Radhoštěm (14km)Prostřední Bečva (16km)Dolní Bečva (15km)Horní Bečva (17km)Horná Mariková (18km)Valašské Meziříčí (17km)Vizovice (22km)Slušovice (24km)Valašské Klobouky (23km)Rusava (30km)Frenštát pod Radhoštěm (25km)Bystřice pod Hostýnem (31km)Býškovice (31km)Zlín (33km)Čeladná (29km)Ostravice (31km)Starý Jičín (28km)Štramberk (28km)Nový Jičín (29km)Teplice nad Bečvou (33km)Kopřivnice (29km)Hranice (35km)Frýdlant nad Ostravicí (34km)

Webmap: 1 2 3