TIXIK.cz » Česká republika » Liberecký kraj » Liberecko » Vraní skály

Vraní skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vraní skály: Hlídač pokojů
Vraní skály Mapa Mapa hotelů Vraní skály

Vraní skályVraní skály

Související témata

Vraní skály: Fotografie

Doporučené hotely Vraní skály


Zobrazit všechny »


Vraní skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vraní skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vraní skály a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Bod Trojzemí6km
Milštejn13km
Ortel16km
Ajeto Sklářská krčma16km
Boží hrob u Velenic16km
Oldřichovský Špičák18km
Průrva Ploučnice15km
Hřebenový buk19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 04:21:15, Nadmořská výška: 479m

Vraní skály (500 m.n.m.) , nazývané také jako Krkavčí skály se nacházejí v severních Čechách , nad městem Hrádek nad Nisou , nedaleko hranic s Německem a Polskem . Vraní skály jsou tvořeny skupinami skal z velmi tvrdého pískovce. Vznikly vypreparováním pískovců. Skupina skal na severozápadě se nazývá Krkavec, jižně je Krkavčí hnízdo. Největší skála Vraních skal je nazvána podle T.Fellera ze Žitavy , který jí jako první zdolal v roce 1884. Vraní skály jsou dodnes horolezecky využivané. V okolí Vraních skal je uzemí o rozloze cca o 13 ha. Toto území je vyhrazeno jako lokání biocentrum. V této oblasti se nachází smíšené porosty borovice, smrku, břízy a vzácně také buku a dubu. V letních měsících lze vylést na vrcholky skal, odkud je krasný výhled do celého okolí. Nejlepší přístup na Vraní skály je po značené turistické značce, z části města Hrádku nad Nisou , z Horního Sedla.

Informace a fakta

GPS: 50.8189, 14.8237
Nadmořská výška: 479 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 12:17:56

Vraní skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22423.9.2010 11:58:54
Vraní sklály jsou ideálním výletem z Hrádku. Cesta na vrchol vám zabere tak 2 hodky když se budet hodně courat. Nejdříve,ale musíte popojet na horní sedlo, pro zdatné, ti klidně může vyrazit už z Hrádku. Cesta je příjemná lehce do kopce. Z vrcholu Vraních skla se vám naskytne krásný výhled do okolí i do Německa a Polska.

Města a obce v okolí

Rynoltice (3.3km)Hrádek nad Nisou (4.1km)Jablonné v Podještědí (7km)Kryštofovo Údolí (9km)Chrastava (10km)Stráž pod Ralskem (13km)Liberec (17km)Jiřetín pod Jedlovou (19km)Varnsdorf (18km)

Webmap: 1 2 3