TIXIK.cz » Města » Dánsko » Sjaelland » Vordingborg

Vordingborg - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vordingborg: Hlídač pokojů
Vordingborg Mapa Mapa hotelů Vordingborg

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Vordingborg: Fotografie

Doporučené hotely Vordingborg


Zobrazit všechny »Vordingborg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vordingborg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vordingborg a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Hrad VordingborgHrady a zámky0.2km
Museerne.DK RuinterrænetMuzea0.2km
Biograf CaféenKina0.7km
Vordingborg StationVlaková nádraží0.8km
Rudolf Steiner SkolenŠkoly1km
Vordingborg BibliotekKnihovny2km
Masnedsund BridgeMosty2km
Vordingborg MunicipalityMuzea2km
Svend Heinild Centret Under KonkursMuzea2km
Storstrøm BridgeMosty5km
TV TowerVěže7km
Narrow beachPláže11km
Avnø Air BaseLetiště12km
Grønsund IdrætsefterskoleŠkoly13km
Gunslevholm IdrætsefterskoleŠkoly13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:49:52, Telefon: +45 29 36 11 04, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Aktivity

surfování


Informace a fakta

GPS: 55.0093, 11.9112
Nadmořská výška: 12 m
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 100 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 98 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:38:34

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.vordingborg.dk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vordingborg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:07:16
Vordingborg je historické město v Dánsku . Nachází se v jižní části ostrova Sjælland, asi 50 km od Køge . V současné době zde žije asi 12 000 obyvatel. Vordingborg láká návštěvníky na své památky a nedaleký poloostrov Knudshoved Odde.

Gåsetårnet

Vordingborg je krásné historické město. Mezi největší turistické zajímavosti města patří Gåsetårnet, Husí věž. Pochází ze 14. století a bývala součástí velkého královského hradu a pevnosti. Jedná se o nejzachovalejší středověkou věž v celé Skandinávii. Název věž získala v roce 1356, kdy král Waldemar IV. umístil na její vrchol zlatou husu jako výsměch německé hanze, která vyhlásila Dánsku válku. Věž Gåsetårnet je 36 metrů vysoká a její zdi jsou až metr široké. Na její vrchol pak vede 107 schodů. V areálu bývalé pevnosti, která byla přeměněna na park, naleznete různé cihlové a kamenné zbytky základů. Je tu také malá botanická zahrada, do které je vstup zdarma.

Muzeum Sydsjællands

Milovníky historie jistě zaujme v Vordingborgu muzeum Sydsjællands, které představuje historii jižního Sjællandu. Můžete zde zhlédnout např. zajímavou sbírku zbraní z doby kamenné. Část expozice je věnovaná také středověku a renesanci. Muzeum je otevřeno po celý rok. Od června do srpna je otevřeno denně od 10 do 17 hodin, od září do května je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 16 hodin.

Další zajímavosti

Krásnou stavbou je také cihlový kostel Vor Frue Kirke, který pochází z 15. století. Uvnitř naleznete nádherné fresky a elegantní barokní oltář. Kostel se nachází na hlavní pěší zóně Algade, která je ideálním místem k příjemným procházkám.

Knudshoved Odde

Ti, co mají rádi turistiku, se mohou vydat na nedaleký 18 km dlouhý poloostrov Knudshoved Odde. Jsou tu ideální podmínky. Celé této oblasti se říká “krajina doby bronzové“. Poloostrov Knudshoved Odde vlastní rodina Rosenfeldtů, která sem dokonce dovezla stádo amerických bizonů. Dostat se sem dá z Vordingborgu jen autem.

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Vordingborgu v hotelu Kong Valdemar , Danhostelu Vordingborg či v kempu Ore Strand Camping v blízkosti pláže, která získala Modrou vlajku. Dobře najíst se můžete v Café Einstein, Café Piaf či v exkluzivní restauraci Babette, kde se stane váš oběd zážitkem.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Po dlouhá staletí byl Vordingborg důležitým a strategickým přístavem Dánska. Sídlil zde i král Valdemar I., který v roce 1157 znovu spojil Dánské království.

Města a obce v okolí

VordingborgStubbekøbing (16km)Eskilstrup (17km)Stege (24km)Næstved (26km)Nykøbing Falster (27km)Sakskøbing (29km)Bandholm (33km)Maribo (37km)

Webmap: 1 2 3