TIXIK.cz » Nizozemsko » Limburg » Volmolen

Volmolen - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Volmolen: Hlídač pokojů
Volmolen Mapa Mapa hotelů Volmolen

VolmolenVolmolen

Související témata

Volmolen: Fotografie

Doporučené hotely Volmolen


Zobrazit všechny »


Volmolen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Volmolen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Volmolen a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Mondoverde15km
Maastricht18km
Brunssum19km
Monschau33km
Wickrath53km
Megality Wéris58km
Oesling69km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 04:30:09, Adresa: Epen, Nizozemsko

Volmolen, je historický mlýn u vesnice Epen v Nizozemsku v provincii Limburg. Vesnici Epen naleznete cca v polovině cesty mezi městy Maastricht a Aachen a Volmolen se nachází asi 220 metrů na jih od Epenu proti proudu řeky Geul na jednom z jejích přítoků. Volmolen má původ v 18. století. Byl součástí textilní výroby německého výrobce Johanna Arnolda Clermonda z Cách. Během napoleonské éry zde ještě probíhala výroba i export, ale později společnost zanikla. V roce 1834 už byl Volmolen v držení dalšího německého výrobce, J.W.K. Dürena a později jeho syna Williama. S pomocí mlýna v Volmolen pracovala přádelna vlny a továrna na sukna a přikrývky. V roce 1867 byl mlýn kompletně zničen požárem. Nový majitel, společnost Coumont a Paul, zachoval přádelnu. Ale Volmolen byl, naneštěstí, opět postižen požárem. Další majitel Jan Louis Hoeberechts, obchodník z Maastrichtu, zastavil po čase textilní výrobu úplně. Po roce 1921 nový majitel Joseph Hubert Brauer, Volmolen opravil a provedl na něm velké úpravy, komplex tak získal dnešní podobu. Vodní kolo bylo nahrazeno Francisovou turbínou. Po druhé světové válce se význam mlýna stále snižoval, až byl jeho provoz zastaven úplně. V roce 1973 jej opět zpustošil oheň a překazil tak plány na obnovu. Nakonec byl Volmolen obnoven, ale s vodním kolem, protože turbínu oheň nenávratně poškodil. V roce 1977 proběhlo slavnostní otevření a byla odhalena deska na památku majitele J.H. Brauera, který při restaurování mlýna zahynul. Mlýn Volmolen je nyní ve vlastnictví společnosti pro ochranu přírody. Nadace Volmolen Epen je zodpovědná za provoz mlýna, dodává pšeničnou mouku do pekárny v Limburgu, která je také členem této nadace.

Informace a fakta

GPS: 50.7695, 5.9201
Nadmořská výška: 114 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:50

Volmolen: Recenze

Volmolen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Epen (0.9km)Mechelen (3km)Vijlen (3.7km)Wittem (4.9km)Eys (6km)Wijlre (7km)Stokhem (8km)Margraten (9km)Sint Geertruid (11km)

Webmap: 1 2 3