TIXIK.cz » Muzea » Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum Králíky - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vojenské muzeum Králíky: Hlídač pokojů
Vojenské muzeum Králíky Mapa Mapa hotelů Vojenské muzeum Králíky

Související témata

Vojenské muzeum Králíky: Fotografie

Doporučené hotely Vojenské muzeum Králíky


Zobrazit všechny »Vojenské muzeum Králíky: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vojenské muzeum Králíky Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vojenské muzeum Králíky a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:46:31, Nadmořská výška: 592m, Adresa: 31224, 561 69 Králíky, Česká republika, WWW stránky:

Vojenské muzeum Králíky je nejmodernějším vojenským muzeem v České republice . Nachází se severozápadně od města Králíky , u silnice vedoucí do obce Prostřední Lipka. Vojenské muzeum Králíky je součástí areálu, který ve 30. letech minulého století představoval největší opevnění v republice. V okolí se nachází řopíky (pevnůstky) , ale i 3 dělostřelecké věže. Vojenské muzeum Králíky vzniklo v prostoru bývalé výkrmny skotu. Oficiálně bylo poprvé pro veřejnost otevřeno v roce 2000. Nedávno však prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a znovu bylo otevřeno na konci června 2010. Rekonstruovaná hala nabízí ukázky pěchotních zbraní, polních a protiletadlových děl, pěchotní a dělostřelecké munice, výstroje vojáků, ochranných prostředků proti bojovým a otravným látkám. Ojedinělá je obsáhlá stálá výstava věnovaná osobnosti armádního generála Ludvíka Krejčího, hlavního velitele mobilizované čs. branné moci v roce 1938. Výstavu tvoří unikátní dokumenty, zapůjčené rodinou z jeho pozůstalosti. Uvnitř výstavní haly najdete také prodejnu literatury, upomínkových a sběratelských předmětů, military hraček, modelů, figurek a deaktivovaných originálů zbraní. Na venkovním prostranství se nachází více než 60 kusů velké vojenské techniky, mezi jinými i tanky, samohybná děla, obrněné transportéry, těžká polní a protiletadlová děla, nákladní a terénní vozidla, podvozky nosičů taktických raket, logistickou a ženijní techniku či ukázky protitankových a protipěchotních překážek. Vojenské muzeum Králíky je otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 16 hodin. V zimním období může dojít s ohledem na počasí k mimořádnému uzavření muzea. Vstupné stojí 40 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti. Nechybí ani možnost rodinného vstupného za 100 Kč (2 dospělí + 1 – 3 děti.

Informace a fakta

GPS: 50.0949, 16.7556
Nadmořská výška: 592 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:38:51

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.armyfort.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: vojenskou tématiku a historii

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Vojenské muzeum Králíky: Recenze

Vojenské muzeum Králíky prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Králíky (1.6km)Dolní Morava (4.5km)Hanušovice (13km)Jablonné nad Orlicí (13km)Staré Město (16km)Kunvald (19km)Štíty (15km)Branná (19km)Letohrad (19km)

Webmap: 1 2 3