TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Podlasko » Bialystok » Vojenské muzeum Białystok

Vojenské muzeum Białystok - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vojenské muzeum Białystok: Hlídač pokojů
Vojenské muzeum Białystok Mapa Mapa hotelů Vojenské muzeum Białystok

Vojenské muzeum BiałystokVojenské muzeum Białystok

Související témata

Vojenské muzeum Białystok: Fotografie

Doporučené hotely Vojenské muzeum Białystok


Zobrazit všechny »


Vojenské muzeum Białystok: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vojenské muzeum Białystok Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vojenské muzeum Białystok a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzea13km
Izba Tkactwa RegionalnegoMuzea38km
Muzeum PodlaskieMuzea40km
Muzeum Twierdzy OsowiecMuzea50km
Muzeum Kowalstwa i ŚlusarstwaMuzea51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:33:06, Adresa: Jana Kilińskiego 7, Białystok, Polsko, Telefon: +48 85 741 64 49, WWW stránky:

Vojenské muzeum Białystok je muzeum militarií v polském Podleském vojvodství. Na nachází se v jeho největším městě Białystoku . Výborná expozice polského vojenství posledního tisíciletí zaujme všechny, kteří mají zájem o moderní militarie, ale třeba i o historii válčení. Armádní muzeum v Białystoku je největší institucí podobného zaměření v Podlesku, a patří k jeho nejnavštěvovanějším muzeím. V průběhu roku 2010 dosáhla návštěvnost 15 tisíc návštěvníků.

Historie muzea

Historie muzea není dlouhá, její počátky můžeme vysledovat do roku 1968. V tomtéž roce bylo v Regionálním muzeu (Podleské muzeum) založeno oddělení vojenské historie. Vedení města umožnilo umístění muzea a jeho bohatých sbírek v ulici Kilińskiego. Budova předtím sloužila studentům malířství a řemesel a v letech 1960 – 1973 v ní sídlila národní škola hudby a herectví. Brzy po založení vznikla stálá expozice, historie polské armády v prezentaci zbraní a vojenských akcí v tisíciletí (od 10. do 20. století.) . Rychle se rozšiřující sbírka je podporována vědeckou a akademickou činností zaměstnanců. Prvním ředitelem muzea se stal doktor Sigmund Kosztyła Col (1929-1987) . Díky inovativním a interaktivním metodám prezentace exponátů je rozvíjena velice poutavá forma přiblížení vojenství návštěvníkům muzea. K vidění je v muzeu především vybavení různých armád, které Polskem prošly, tedy kromě armády polské také německé nebo ruské . A navíc kromě exponátů, které za vstupenku, pořízenou pro dny od úterý do neděle mezi 9:30 – 17:00 za 5 euro, můžete zakoupit také množství vynikajících a kvalitních publikací z historie vojenství. Více informací naleznete na oficiálních stránkách muzea.

Doprava

Do Bialystoku se dostanete z polského hlavního města Varšavy, letiště Okecie (WAW) , po silnici 629 a následně 623, 635 a 636. Cesta je dlouhá 192 km a 3 hodiny jízdy si můžete ozvláštnit například zastávkou v klášteře sester, které by se asi nikdy do muzea vojenství nepodívaly- samaritánky v Zabrodzie žijí v ústraní krásného kláštera,daleko od techniky a hluku.


Informace a fakta

GPS: 53.1322, 23.1665
Nadmořská výška: 134 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:32

Vojenské muzeum Białystok: Recenze

Vojenské muzeum Białystok prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bialystok (1.1km)Kleosin (5km)Księżyno (7km)Choroszcz (12km)Supraśl (14km)Lipowy Most (26km)Tykocin (28km)Hajnówka (52km)

Webmap: 1 2 3