TIXIK.cz » Hrady a zámky » Blatná » Vodní zámek Blatná

Vodní zámek Blatná - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní zámek Blatná: Hlídač pokojů
Vodní zámek Blatná Mapa Mapa hotelů Vodní zámek Blatná

Vodní zámek BlatnáVodní zámek Blatná

Související témata

Vodní zámek Blatná: Fotografie

Doporučené hotely Vodní zámek Blatná


Zobrazit všechny »


Vodní zámek Blatná: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní zámek Blatná Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní zámek Blatná a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 06:16:27, Nadmořská výška: 439m, Adresa: Na Příkopech 375, 388 01 Blatná, Česká republika, Telefon: +420 383 422 934, WWW stránky:

Vodní zámek Blatná se nachází na jihu České republiky, severozápadně od města Písek. Jedná se o vodní zámek s rozsáhlým anglickým parkem. Na místě dnešního zámku byla v 1. polovině 13. století postavena tvrz. Ta byla v průběhu 14. století přebudována na gotický hrad. Na počátku 17. století dochází k renesanční přestavbě a přeměně hradu na zámek. v roce 1798 získal Vodní zámek Blatná baron Václav Karel Hildprandt z Ottenhausen. Tento rod zde provedl řadu stavebních úprav. Například z obory vybudoval anglický park, který má rozlohu 42ha. Park je tvořen romantickými scenériemi s vodními plochami, močály a umělou jeskyní. Hildprandtové Vodní zámek Blatná vlastnili až do roku 1950, kdy jim byl majetek zkonfiskován. Navrácen jim byl v roce 1992 v restituci. Vodní zámek Blatná je přístupný od dubna do poloviny května o víkendech, od 15. května do 15. září každý den mimo pondělí a od 15. září do 31. října o víkendech. V současné době jsou připraveny pro návštěvníky dvě prohlídkové trasy. Standardní kde si mohou návštěvníci prohlídnout orientální salónek nebo barokní salón. Rozšířená nabídka pak nabízí Zelenou světnici s malbami s 15. stol.

Informace a fakta

GPS: 49.4228, 13.8798
Nadmořská výška: 439 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:34:30

Vodní zámek Blatná: Recenze

Vodní zámek Blatná prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Blatná (0.4km)Varvažov (19km)Horažďovice (17km)Nepomuk (23km)Strakonice (18km)Soběsuky (24km)Písek (23km)Rabí (25km)Plánice (30km)

Webmap: 1 2 3