TIXIK.cz » Desná » Vodní nádrž Souš

Vodní nádrž Souš - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Souš: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Souš Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Souš

Vodní nádrž SoušVodní nádrž Souš

Související témata

Vodní nádrž Souš: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Souš


Zobrazit všechny »


Vodní nádrž Souš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Souš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Souš a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 03:25:38, Nadmořská výška: 764m

Vodní nádrž Souš je údolní přehradní nádrž na říčce Černá Desná v České republice. Leží v CHKO Jizerské hory asi 6km po silnici od obce Desná směrem na Hejnice a asi 5km vzdušnou čarou od polských hranic. Od Prahy je Vodní nádrž Souš vzdálena asi 130km severovýchodně. Vodní nádrž Souš byla vybudována v letech 1911 - 1915 za účelem regulace povodí Jizery, do kterého Černá Desná padá. V současnosti je napájena Černou Desnou a pomocí podzemní štoly také Bílou Desnou. Poprvé byla Vodní nádrž Souš rekonstruována už v letech 1924-1927. Důvodem byla povodeň, kterou způsobilo protržení hráze Protržené přehrady na nedaleké Bílé Desné. Při první rekonstrukci došlo k zesílení a navýšení hráze. Vodní nádrž Souš byla rekonstruována také v letech 1971 – 1974. Důvodem byla přestavba, která by umožnila vodárenské využití. Hráz nádrže je jako jedna z prvních v Evropě sypaná zemní. Dlouhá je 364m a vysoká asi 25m. Mimo zadržování povodňové vody byla Vodní nádrž Souš do 70. let 20. stol. využívána k rekreaci. Nyní je zásobárnou pitné vody a v jejím okolí je vyhlášeno 1. pásmo hygienické ochrany. Díky tomu a také díky umístění v CHKO Jizerské hory leží Vodní nádrž Souš v nádherné přírodě. V blízkém okolí přehrady nevedou turistické stezky ani značené cyklostezky.Z cyklostezek jsou nejbližší stezky č. 3018, 3019 a 3020. V těsné blízkosti přehrady, některými místy téměř po jejím břehu, však vede krásná asfaltová silnice, tzv. Soušská č. 290. Silnice vede z obce Hejnice do obce Desná. Díky ní je Vodní nádrž Souš dostupná na kole a z nedaleké obce Souš také pěšky nebo na kolečkových bruslích. V zimních měsících se silnice neudržuje a bývá uzavřena. Vodní nádrž Souš je krásným místem pro výlet.

Informace a fakta

GPS: 50.7943, 15.3147
Nadmořská výška: 764 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:35:41

Vodní nádrž Souš: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-09-20 16:34:03
Vodní nádrž Souš navštěvuji předevší kuli ideální asfaltové selnici která vede kolem. Je velice vhodná pro jízdu na kolečkových bruslích. Ráda se zde projíždím a pozoruji uchvatnou krajinu. Můžete zde jezdit i na kole nebo se jen tak procházet a čerpat zvláštní energii těchto končin.

Města a obce v okolí

Horní Polubný (3.4km)Desná (4km)Kořenov (5km)Tanvald (7km)Harrachov (9km)Smržovka (8km)Lučany nad Nisou (9km)Janov nad Nisou (11km)Paseky nad Jizerou (10km)

Webmap: 1 2 3