TIXIK.cz » Vodní nádrž Seč

Vodní nádrž Seč - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Seč: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Seč Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Seč

Související témata

Vodní nádrž Seč: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Seč


Zobrazit všechny »Vodní nádrž Seč: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Seč Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Seč a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 23:20:45, Nadmořská výška: 487m, WWW stránky:

Vodní nádrž Seč je přehradní nádrž na řece Chrudimce. Nachází se v České republice u města Seč asi 25 kilometrů od krajského města Pardubice. Vodní nádrž Seč je vlastně údolní přehrada postavená v letech 1925 – 1934. Hráz nádrže je zděná, postavená ze žulových bloků a je vysoká 42 metrů. Vodní nádrž Seč vytváří jezero 7 kilometrů dlouhé, ve kterém je přibližně 22,1 milionů metrů krychlových vody. Vodní nádrž Seč díky své poloze v srdci CHKO Železné hory nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu. V roce 1996 byla na skalnatém poloostrově a svazích nad nádrží vyhlášena přírodní rezervace s významným místem výskytu měkkýšů (kolem 50 druhů) . Vodní nádrž Seč je významným rekreačním místem. Mezi nejnavštěvovanější části přehrady patří pláže Pod Semtínem, kde se naskýtá nádherný pohled na vodní plochu s ostrovem a zříceniny hradů Oheb a Vildštejn čnící nad nádrží. Vodní nádrž Seč nabízí dostatek travnatých pláží, autokemp se sociálním zařízením a půjčovnu lodiček. Vstup do vody je písčito-kamenitý. Vodní nádrž Seč je též oblíbeným místem rybářů a vhodným výchozím bodem při pěší turistice. Z nedaleké vesnice Seč například vede vlastivědná stezka Krajem Železných hor.

Informace a fakta

GPS: 49.8274, 15.6442
Nadmořská výška: 487 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:32:34

Vodní nádrž Seč: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-07-24 21:51:10
tam jsme jezdili ,a zas urcite pojedem,
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 10:51:33
Strávit pár dní na březích vodní nádrže Seč opravdu doporučuji. Byla jsem zde již jako dítě s rodiči pod stanem, ale nyní jsou zde mnohem větší a lepší možnosti ubytování a vybavení autokempů je velmi dobré. Můžeme pozorovat nádhernou vodní plochu, v blízkosti je i hrad Oheb a nebo si půjčit lodičku a zaveslovat si na vodní ploše, a také procvičit svaly. není to daleko do Hlinska a do CHrudimi, takže za památkami a nebo nákupy lze při nepřízni počasí vyrazit.

Města a obce v okolí

Seč (2.4km)Třemošnice (7km)Skryje (11km)Nasavrky (12km)Heřmanův Městec (13km)Slatiňany (16km)Bítovany (17km)Chrudim (18km)Hlinsko (20km)

Webmap: 1 2 3