TIXIK.cz » Vodní nádrž Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Rozkoš: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Rozkoš Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Rozkoš

Vodní nádrž RozkošVodní nádrž Rozkoš

Související témata

Vodní nádrž Rozkoš: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Rozkoš


Zobrazit všechny »


Vodní nádrž Rozkoš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Rozkoš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Rozkoš a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přehrady, Aktuální čas: 16:45:36, Adresa: Nahořany 2, 549 01 Nahořany, Česká republika, WWW stránky:

Vodní nádrž Rozkoš je údolní přehradní nádrž na řece Rozkoš v České republice. Leží v těsné blízkosti města Česká Skalice asi 140 km přibližně východně od Prahy a asi 15 km od hranic s Polskem poblíž mezinárodní silnice E67. Vodní nádrž Rozkoš je napájena Rozkoší, Rovenským potokem a přivaděčem z Úpy. Spadá do povodí Labe. Vodní nádrž Rozkoš je svojí rozlohou 11 mil. km2 osmou největší přehradou v České Republice. Někdy bývá nazývána „Východočeské moře“. Vodní nádrž Rozkoš byla vybudována v letech 1952-1969. Přivaděč z Úpy byl dokončen roku 1972. Díky němu Vodní nádrž Rozkoš plní také funkci protipovodňové ochrany na Labi. Další funkce nádrže pak jsou chov ryb, rekreace a vodní sporty. Hráz nádrže je sypaná přes 400 m dlouhá a 26 m vysoká. Vede po ní asfaltová cesta. Vodní nádrž Rozkoš je rozdělena na dvě části asi 2 km dlouhou tzv. Rovenskou hrází. Na západní straně této hráze je asi 200 m dlouhý betonový přeliv. Hráz je sídlištěm racků. Vodní nádrž Rozkoš se nachází v nádherné přírodě. Na nádrži se při svých tazích zastavují k odpočinku vzácné druhy stěhovavých ptáků. Vodní nádrž Rozkoš je vyhledávaným rekreačním střediskem a rájem pro milovníky vodních sportů. Na severním břehu nádrže je autokempink s celoročním provozem, který nabízí travnaté plochy na opalování, tobogán, dětské brouzdaliště, prolézačky, občerstvení a další. Vodní nádrž Rozkoš nabízí také možnost sportovního rybolovu. Na jižním břehu najdeme areál vodních sportů pro jachting a windsurfing. Vodní nádrž Rozkoš je také výchozím bodem pro výlety do blízké České Skalice , Babiččina údolí či na nedaleký Zámek Náchod . Blízkým okolím nádrže vede naučná stezka Po stopách války 1866 nebo cyklostezky 4055 či 4058.

Informace a fakta

GPS: 50.3761, 16.0706
Nadmořská výška: 276 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:20

Vodní nádrž Rozkoš: Recenze

Vodní nádrž Rozkoš prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Česká Skalice (2.9km)Nové Město nad Metují (7km)Náchod (8km)Hořičky (9km)Jaroměř (11km)Dobruška (11km)Červený Kostelec (11km)Opočno (13km)Velichovky (16km)

Webmap: 1 2 3