TIXIK.cz » Vodní nádrž Plumlov

Vodní nádrž Plumlov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Plumlov: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Plumlov Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Plumlov

Související témata

Vodní nádrž Plumlov: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Plumlov


Zobrazit všechny »Vodní nádrž Plumlov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Plumlov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Plumlov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 00:12:56

Vodní nádrž Plumlov je jedna z nejstarších přehrad v České republice. Nachází se nedaleko města Prostějov na Střední Moravě. Vodní nádrž Plumlov se nachází na říčce Hloučele. Nad přehradou se majestátně tyčí zámek Plumlov. Stavba přehrady byla započata v roce 1913. Dokončena byla v roce 1932. Důvodem stavby přehrady bylo kolísání toku řeky Hloučely. Účelem stavby přehrady bylo snížení rizika povodní a zajištění minimálního průtoku v letních měsících. Dále zprostředkování případného provizorního zásobování Prostějova pitnou vodou, výroba el. energie, rekreace a rybaření. Vodní nádrž Plumlov má rozlohu 62 ha. Na každé straně přehrady se nachází pláž s kempem, občerstvením, půjčovnou loděk a dalšími službami. V posledních letech se však na přehradě rozšířil výskyt sinic a kvalita vody je zde velmi špatná.

Informace a fakta

GPS: 49.4695, 17.0322
Nadmořská výška: 272 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:10:29

Vodní nádrž Plumlov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-03-18 11:06:35
V současné době je Plumlovská přehrada vypuštěná a probíhají na ní zřejmě odbahňovací práce. Na přehradu je žalostný pohled, protože poutavá kulisa pro Plumlovský zámek vypadá jako pole rákosu a dalších vodních rostlin. Můžeme jen doufat, že se situace rychle vrátí do normálu a břehy budou opět oblíbeným cílem návštěvníků.

Města a obce v okolí

Plumlov (1.3km)Prostějov (6km)Kostelec na Hané (5km)Slatinice (11km)Sloup (22km)Podomí (20km)Olomouc (21km)Ruprechtov (20km)Kojetín (24km)

Webmap: 1 2 3