TIXIK.cz » Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Orlík: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Orlík Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Orlík

Související témata

Vodní nádrž Orlík: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Orlík


Zobrazit všechny »Vodní nádrž Orlík: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Orlík Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Orlík a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 16:43:51, Nadmořská výška: 352m

Vodní nádrž Orlík je jedno z největších vodních děl v České republice. Je součástí Vltavské kaskády. Leží v Jihočeském a Středočeském kraji. Vodní nádrž Orlík byla vybudována v letech 1956 až 1966. Příprava však začala již v roce 1954, ještě před schválením projektu tehdejší vládou ČSR. Vodní nádrž Orlík získala jméno po nedaleko stojícím zámku Orlík nad Vltavou. Ten se tyčil vysoko nad hladinou Vltavy. V současnosti je jen několik metrů nad přehradou. V blízkosti se nachází ještě další významná památka a to hrad Zvíkov. Při stavbě přehrady bylo zatopeno na 650 obytných domů a řada hospodářských budov. Přítok vody do přehrady je z Vltavy, Otavy a Lužnice. Maximální hloubka přehrady je 74 m a přehrada zaujímá plochu 24 km čtverečných. V koruně měří přehradní hráz 91 m. V letních měsících je na přehradě provozována lodní doprava. Součástí přehrady je i vodní elektrárna. Vodní nádrž Orlík slouží také k rybolovu a rekreaci. Kolem přehrady se nachází několik kempů a rekreačních zařízení.

Informace a fakta

GPS: 49.5252, 14.1682
Nadmořská výška: 352 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:31:54

Vodní nádrž Orlík: Recenze

Vodní nádrž Orlík prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kovářov (8km)Varvažov (10km)Milín (15km)Blatná (23km)Příbram (22km)Županovice (22km)Písek (24km)Bechyně (34km)Jince (32km)

Webmap: 1 2 3