TIXIK.cz » Slovensko » Žilinský kraj » Okres Liptovský Mikuláš » Vodní nádrž Liptovská Mara

Vodní nádrž Liptovská Mara - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Liptovská Mara: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Liptovská Mara Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Liptovská Mara

Související témata

Vodní nádrž Liptovská Mara: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Liptovská Mara


Zobrazit všechny »Vodní nádrž Liptovská Mara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Liptovská Mara Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Liptovská Mara a doprava
Sliačské travertiny10km
Chopok19km
Wole Oko37km
Krokiew36km
Satan39km
Mały Staw Polski39km
Mořské oko41km
Mlynářka43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 10:10:31, Nadmořská výška: 555m

Vodní nádrž Liptovská Mara je vodní dílo na severu Slovenska . Nachází se na řece Váh, pod Tatrami, mezi obcemi Liptovská Teplá a Liptovským Mikulášem . Vodní nádrž Liptovská Mara byla vystavěna v letech 1965 až 1975. Hlavním důvodem stavby byla ochrana měst v povodí řeky Váh před povodněmi. Je pojmenována po zaniknuté obci. Místo, kde se dnes rozkládá Vodní nádrž Liptovská Mara bylo osídleno již v mladší době bronzové. Při stavbě zde bylo objeveno mnoho prehistorických artefaktů. Dnes je Vodní nádrž Liptovská Mara oblíbenou a často vyhledávanou rekreační lokalitou Liptova. Zaujímá rozlohu 2700 hektarů. Objem vody je 360 mil. m³, což z ní dělá největší vodní nádrž na Slovensku , na řece Váh. Výška hráze je 53 m. V létě nabízí Vodní nádrž Liptovská Mara velmi široké možnosti nejen pro vodní sporty, ale také golf či různé extrémní sporty. Je zde také možnost rybolovu nebo jízdy vyhlídkovou lodí. V létě je tu otevřená i škola windsurfingu. V obci Trnovec je autocamping s kapacitou 140 stanů, minigolfem, půjčovnou sportovních potřeb nebo člunů. Vodní nádrž Liptovská Mara je ideálním místem pro letní dovolenou. Okolí je vhodné jak pro pěší turistiku, tak cykloturistiku.

Informace a fakta

GPS: 49.1049, 19.5255
Nadmořská výška: 555 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 8:17:59

Vodní nádrž Liptovská Mara: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22925.3.2011 8:14:51
je fakt, že jsem tam byla někdy okolo roku 2000, tedy asi dost dávno na to, aby se leccos mohlo změnit. Přesto na to ráda vzpomínám, ani ne tak na přehradu, jako okolní hory. A tam to snad zůstalo stejně krásné. To co dělají bince většinou zůstávjí na místě rozvalení u vody. Aspoň si to tak představuji. Nebo ne? A. Tk.
 Aura: 65Recenze: 22922.1.2010 8:25:41
Fakt dobré místo pro týdenní dovolenou. Výstup na Liptovský hrad přes Liptovské sedlo patří k tomu nejhezčímu, co jsem podnikla. Nádherná příroda, příjemný výstup zelenou krajinou,nádherný výhled doprovázený zvoněním kravských zvonců, nepotkáte živáčka, protože většina turistů se soustředí na Nízké nebo Vysoké Tatry. Ostatně tam odtud také není daleko. Doporučuji.

Města a obce v okolí

Liptovský Trnovec (2.2km)Liptovská Sielnica (4.6km)Bešeňová (7km)Bobrovec (7km)Liptovský Mikuláš (7km)Liptovská Teplá (8km)Smrečany (9km)Lúčky (9km)Pavčina Lehota (8km)

Webmap: 1 2 3