TIXIK.cz » Česká republika » Královéhradecký kraj » Trutnovsko » Vodní nádrž Les Království

Vodní nádrž Les Království - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní nádrž Les Království: Hlídač pokojů
Vodní nádrž Les Království Mapa Mapa hotelů Vodní nádrž Les Království

Vodní nádrž Les KrálovstvíVodní nádrž Les Království

Související témata

Vodní nádrž Les Království: Fotografie

Doporučené hotely Vodní nádrž Les Království


Zobrazit všechny »


Vodní nádrž Les Království: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní nádrž Les Království Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní nádrž Les Království a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vodní nádrže, Aktuální čas: 18:54:06, Nadmořská výška: 316m

Vodní nádrž Les Království je údolní přehradní nádrž. Nachází se 4 km od města Dvůr Králové nad Labem v České republice. Někdy je nazývána také jako Bílá Třemešná nebo Těšnovská. důvodem proč byla postavena, bylo především jarní tání sněhu z Krkonoš. To ohrožovalo především okolí Dvora Králové až po Jaroměř. Jedna z nejhorších povodní byla v roce 1897 a proto bylo rozhodnuto o postavení přehrady. V roce 1903 byly vytvořeny plány a v roce 1910 se začalo stavět. Stavba byla pozdržena první světovou válkou a dokončena byla až v roce 1920. Jednalo se tehdy o největší přehradu v České republice. Vodní nádrž Les Království je postavena v pseudogotickém slohu a patří k nejkrásnějším přehradám v České republice. Domek hrázného je postaven jako hrad s vežičkou. V roce 1964 byla Vodní nádrž Les Království prohlášena Národní technickou památkou. Součástí přehrady je i vodní elektrárna. Přes hrázní korunu vede silnice. Nachází se zde i parkoviště. Po levém břehu nádrže vede zeleně značená turistická stezka, která vybízí k romantickým procházkám.

Informace a fakta

GPS: 50.4585, 15.7667
Nadmořská výška: 316 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:03:11

Vodní nádrž Les Království: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-07-03 07:42:48
Je to krásná stavba. Ukázka, že i hospodářká, praktická stavba se nechá postavit krásně, že lahodí oku. Krásné místo pro procházky. Lze projít po hrázi, prohlédnout si stavební část - dům hrázného s věží, která vypadá jako maják. Ve zkutečnosti kryje mechanizmus šoupete obtokového kanálu. Je krásná i procházka podél přehrady.
 2012-06-10 17:52:04
Unikátní stavba svého druhu. opravdu stojí za návštěvu

Města a obce v okolí

Bílá Třemešná (2.3km)Dvůr Králové nad Labem (4.5km)Pilníkov (9km)Pecka (11km)Hostinné (10km)Lázně Bělohrad (13km)Velichovky (12km)Hořičky (16km)Rudník (14km)

Webmap: 1 2 3