TIXIK.cz » Slup » Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní mlýn ve Slupi: Hlídač pokojů
Vodní mlýn ve Slupi Mapa Mapa hotelů Vodní mlýn ve Slupi

Související témata

Vodní mlýn ve Slupi: Fotografie

Doporučené hotely Vodní mlýn ve Slupi


Zobrazit všechny »Vodní mlýn ve Slupi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní mlýn ve Slupi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní mlýn ve Slupi a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mlýny, Aktuální čas: 12:50:52, Adresa: Jaroslavice (Joslowitz) 94, Slup, Česká republika, Telefon: +420 515 235 370, WWW stránky:

Vodní mlýn ve Slupi je Národní kulturní památka v České republice. Nachází se v Jihomoravském kraji, v obci Slup, asi 14 kilometrů jihovýchodně od města Znojmo. Vodní mlýn ve Slupi pochází ze 16. století a patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější objekty svého druhu na území ČR. Také v minulosti, zejména v 16. a v 18. století patřil Vodní mlýn ve Slupi mezi nejdůležitější a největší na Moravě. Původně byl mlýn zřejmě gotická stavba, která však v 17. století prošla přestavbou na pozdně renesanční styl. Od roku 1970 patří Vodní mlýn ve Slupi Českému státu. Ten zajistil mlýnu rekonstrukci interiéru i exteriéru a vybudoval v něm stálou expozici mlynářské techniky. V současné době je Vodní mlýn ve Slupi přístupný veřejnosti a stává se turisticky často vyhledávaným cílem. Otevřeno je duben až říjen mimo pondělí od 9.00 do 17.00.

Informace a fakta

GPS: 48.7835, 16.2005
Nadmořská výška: 193 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:11

Vodní mlýn ve Slupi: Recenze

Vodní mlýn ve Slupi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Seefeld (8km)Šatov (14km)Hrabětice (14km)Znojmo (14km)Mailberg (12km)Novosedly (22km)Miroslav (20km)Dolní Dunajovice (30km)Pasohlávky (28km)

Webmap: 1 2 3