TIXIK.cz » Hrady a zámky » Švihov » Vodní hrad Švihov

Vodní hrad Švihov, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vodní hrad Švihov: Hlídač pokojů
Vodní hrad Švihov Mapa Mapa hotelů Vodní hrad Švihov

Vodní hrad ŠvihovVodní hrad Švihov

Související témata

Vodní hrad Švihov: Fotografie

Doporučené hotely Vodní hrad Švihov


Zobrazit všechny »


Vodní hrad Švihov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vodní hrad Švihov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vodní hrad Švihov a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 01:19:15, Nadmořská výška: 373m, Adresa: Žižkova 1, 340 12 Švihov, Česká republika, Telefon: +420 376 393 378, WWW stránky:

Vodní hrad Švihov je půvdoní vodní hrad pocházející z 15. století. Nachází se v západních Čechách na trase Klatovy - Plzeň v České republice. Vodní hrad Švihov byl vystavěn na místě původní tvrze v letech 1480 až 1530. Stavbu hradu započal Půta Švihovský z Rýzmberka. Kvůli dluhům museli Rýzmberkové hrad v roce 1548 prodat. Koupil jej Herolt Kavka z Říčan a ze Štěkně. Ten jej v roce 1598 prodal významnému rodu Černínů z Chudenic. Ti Vodní hrad Švihov vlastnili až do roku 1945, kdy jim byl na základě Benešových dekretů zkonfiskován. Od této doby je hrad ve vlastnictví státu. Černínové se o Vodní hrad Švihov příliš nestarali a v dobách jejich držení sloužil hrad jako sýpka. Dokonce měl být na popud Ferdinanda III. zbourán. Naštěstí bourání jen začalo a na intervenci Černínů byla likvidace zastavena. Vodní hrad Švihov tím byl uchován ve své téměř původní podobě. Hrad je možné rozdělit na tři části: hradní jádro, předhradí a vnější opevnění hradu. Hradní jádro tvoří dva hradní paláce s obrannou vstupní věží, 4 hradební bašty a hradební zdi s vodním příkopem. Předhradí tvoří další hradby s vodním příkopem a vše je ukončeno vnějším opevnění s vodním příkopem. Vodní hrad Švihov v současnosti nabízí dvě prohlídkové trasy. Je přístupný: duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.4788, 13.2853
Nadmořská výška: 373 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 15:16:42

Vodní hrad Švihov: Recenze

Vodní hrad Švihov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Klatovy (9km)Přeštice (11km)Dolní Lukavice (14km)Plánice (17km)Staňkov (18km)Soběsuky (19km)Nepomuk (21km)Kdyně (20km)Horšovský Týn (25km)

Webmap: 1 2 3