TIXIK.cz » Voděradské bučiny

Voděradské bučiny - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Voděradské bučiny: Hlídač pokojů
Voděradské bučiny Mapa Mapa hotelů Voděradské bučiny

Související témata

Voděradské bučiny: Fotografie

Doporučené hotely Voděradské bučiny


Zobrazit všechny »Voděradské bučiny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Voděradské bučiny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Voděradské bučiny a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Přírodní rezervace, Aktuální čas: 12:26:11, Nadmořská výška: 483m, Adresa: Česká republika

Voděradské bučiny je národní přírodní rezervace v Česku . Nachází se v okrese Praha-východ, na území obcí Černé Voděrady , Vyžlovka a Louňovice , v nadmořské výšce od 350 do 500 m.

O národní přírodní rezervaci

Voděradské bučiny jsou rozsáhlým lesním komplexem. Předmětem ochrany jsou rozsáhlé bukové lesy a projevy mrazového zvětrávání. Rostou zde ale i duby letní, habr obecný, osíka, lípa či bříza. Hnízdí tu také mnoho vzácných ptáků jako je např. datel černý, jestřáb či holub doupňák. Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny vznikla v roce 1955. Její rozloha je 658 hektarů. Část rezervace tvoří bezzásahové neupravované území. Rezervace jinak slouží jako vědecko–výzkumný a naukový objekt Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze .

Aktivity

Voděradské bučiny jsou oblíbeným místem turistů. Vede tu hned několik značených turistických tras. Hlavní modrá trasa vede od západu na východ. Po stejné cestě vede i cyklotrasa 0023. V zimě se tu díky nadmořské výšce drží déle sníh, proto sem vyráží řada milovníků klasického lyžování.

Lom Kaménka

Zajímavostí je také bývalý lom Kaménka, který se nachází na území Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. Z lomu na kámen, založeného v polovině 19. století, pochází základní kámen Národního divadla v Praze .


Informace a fakta

GPS: 49.9658, 14.7871
Nadmořská výška: 483 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:20:10

Voděradské bučiny: Recenze

Voděradské bučiny prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zvánovice (3.7km)Kostelec nad Černými lesy (6km)Mirošovice (8km)Říčany (10km)Senohraby (9km)Škvorec (10km)Chocerady (10km)Popovičky (13km)Nupaky (14km)

Webmap: 1 2 3