TIXIK.cz » Vlčí doupě

Vlčí doupě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vlčí doupě: Hlídač pokojů
Vlčí doupě Mapa Mapa hotelů Vlčí doupě

Vlčí doupěVlčí doupě

Související témata

Vlčí doupě: Fotografie

Doporučené hotely Vlčí doupě


Zobrazit všechny »


Vlčí doupě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vlčí doupě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vlčí doupě a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 00:40:29, Adresa: Gierłoż, Polsko, Telefon: +48 89 752 44 29, WWW stránky:

Vlčí doupě je jednou z nejděsivějších památek v Polsku . Nachází se v hustém lese 8 kilometrů východním směrem od města Kętrzyn a rozkládá se na ploše 18 hektarů, která je pokryta zarostlými betonovými bunkry.

Vlčí doupě - historie

V období 2. světové války bylo Vlčí doupě hlavním velitelstvím Adolfa Hitlera, poloha velitelství byla strategicky zvolena v odlehlé oblasti pro plánovaný útok německých armád směrem na východ. Stavební práce byly započaty roku 1940 a provádělo je přes 3 000 dělníků, veškerý materiál na stavbu komplexu Vlčí doupě byl dovezen z Německa. Bylo zde vybudováno asi 200 staveb a 7 masivních bunkrů pro nejvýznamnější osoby nacistické vlády, jako byl například Hitlerův rádce M. Bormann, ministerský předseda a velitel německých leteckých sil H. Göring, H. Himmler a další. Tyto bunkry měly 8 metrů silné zdi a stropy. Celý areál byl obklopen ostnatým drátem a rafinovanými minovými poli; 5 kilometrů od základny byla vybudována přistávací plocha. Celé Vlčí doupě bylo maskováno řadou stromů a keřů, ale i celtami s rostlinnými motivy, které byly podle roční doby vymeňovány. Adolf Hitler se zde zdržoval od roku 1941, Vlčí doupě neopustil na dobu delší než 4 měsíce, a to v roce 1942, kdy odjel do Wehrmachtu sledovat postup německé fronty. Němci vyhodili objekt do povětří dne 24. ledna 1945, aby se velitelství nezmocnil nepřítel, a poté se dali na ústup. O tři dny později sem dorazili Rusové, celý objekt byl však chráněn minovými poli. Vlčí doupě bylo obsypáno nebezpečnými minami, jejichž zneškodnění trvalo 10 let; našlo se zde přes 55 000 min.

Zajímavosti

Dnes je Vlčí doupě turisty vyhledávanou a oblíbenou atrakcí. Celý objekt je nyní maskován přirozeným porostem a nachází se zde rozlehlé parkoviště. Před vchodem si můžete prohlédnout mapu celé památky Vlčí doupě, od mapy je po celém území červěně označená trasa. Můžete navštívit popsané a očíslované bunkry a prohlédnout si pamětní desku z roku 1990. Ta označuje místo, na němž se v roce 1944 Claus von Stauffenberg pokusil o atentát na Adolfa Hitlera. Ve výstavní síni uvidíte model celého komplexu v původní podobě. Vlčí doupě můžete navštívit celoročně od 8 hodin do západu slunce.


Informace a fakta

GPS: 54.0799, 21.493
Nadmořská výška: 139 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:31

Vlčí doupě: Recenze

Vlčí doupě prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kętrzyn (7km)Nakomiady (9km)Sterławki Wielkie (10km)Piękna Góra (16km)Ryn (16km)Giżycko (19km)Reszel (23km)Węgorzewo (22km)Stręgielek (27km)

Webmap: 1 2 3