TIXIK.cz » Kutná Hora » Vlašský dvůr

Vlašský dvůr - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Vlašský dvůr: Hlídač pokojů
Vlašský dvůr Mapa Mapa hotelů Vlašský dvůr

Související témata

Vlašský dvůr: Fotografie

Doporučené hotely Vlašský dvůr


Zobrazit všechny »Vlašský dvůr: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Vlašský dvůr Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Vlašský dvůr a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 10:58:56, Adresa: Havlíčkovo náměstí 552/1, Kutná Hora, Česká republika, Telefon: +420 327 512 873, WWW stránky:

Vlašský dvůr je součástí historického centra města Kutná Hora , které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se asi 63 kilometrů východně od hlavního města Prahy v České republice . Vlašský dvůr je od roku 1962 národní kulturní památkou. Jedná se o uzavřený komplex staveb ze 13. a 14. století, který patrně sloužil jako součást městského opevnění. Ve 14. století byl Vlašský dvůr přestaven na jednu z nejvyspělejších mincoven v západní Evropě a zároveň sloužil jako městský hrad, v němž se ukrývala vytěžená stříbrná ruda. V 15. století se Vlašský dvůr stal oblíbeným jako dočasné sídlo českých králů. Král Václav IV. zde v této době nechal vybudovat Královský palác s kaplí. V roce 1727 byla zrušena mincovna a Vlašský dvůr byl v následujících letech využíván jako radnice, vojenský špitál nebo škola. V letech 1893 – 1897 zde proběhla rekonstrukce, jež vedl Ludvík Lábler, který též rekonstruoval Chrám sv. Barbory a další historické objekty v Kutné Hoře. V této době získal Vlašský dvůr dnešní podobu. Vlašský dvůr nabízí expozici mincí a mincovních razidel v Královské pokladnici, Prohlídku Královské audienční síně, Královské kaple nebo síně starostů. V podzemních prostorách si můžete v muzeu „Odhalení tajemné tváře“ též prohlédnout mučící nástroje a popravní špalky. Vlašský dvůr je veřejnosti otevřen celoročně zhruba od 10.00 – 16.00 hod., o hlavní sezóně potom od 9.00 – 18.00 hod.

Informace a fakta

GPS: 49.9482, 15.2686
Nadmořská výška: 252 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:33

Vlašský dvůr: Recenze

Vlašský dvůr prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kutná Hora (0km)Čáslav (10km)Veletov (9km)Kolín (10km)Týnec nad Labem (12km)Zbraslavice (16km)Skryje (19km)Kouřim (22km)Přelouč (23km)

Webmap: 1 2 3